"Vybrali jsme Trabanta, všichni říkali, že to nejde..." Rozhovor s Danem Přibáněm!

Dneska se mrkneme pod kapotu dalšího z řad Shockhunters motoristů, snad se těšíš. Vyzpovídáme cestovatele, režiséra a novináře Dana Přibáně. Jo přesně tak, to je ten blázen, co vede Transtrabant. Bandu šikulů, který ve svejch žlutejch Trabantech postupně projíždějí všechny možný kousky, ale i kusy světa, třeba světadíly.

Na svejch cestách sbíraj materiály, ať už zážitky nebo fotky a videa. Potom, co se Transtrabanti úspěšně vrátí domů vzniká film a organizuje se spousta přednášek. Chápu, že ty tohle všechno víš, ale někdo jinej třeba ne, tak soráč za zdržení a už jdem na to!

Nazdar Dane!

Jakou příchuť Big Shock! máš nejradši?

Bitter! To byl nejlepší Shock v historii Big Shocku! Dodnes mě mrzí, že se přestal vyrábět.

 

Proč zrovna Trabant?

Byla to česká znouzectnost. Chtěli jsme jet Land Roverem, ale nebyly na to prachy, tak jsme vybrali Trabanta, jenže všichni říkali, že to nejde. Chtěli jsme jim ukázat, že svět jde projet i tím největším šuntem. Takže tak…

 

Co všechno byste s Transtrabanty chtěli ještě pokořit?

Teď jsme fakt rádi, že si po cestě kolem světa na chvíli odpočineme, ALE máme jeden tajný plán, který vám teď určitě neřeknu.

 

Je na cestách něco, co máš nejradši nebo naopak nejvíc nesnášíš?

Nejvíc nesnáším papírování a razítkování. Nejradši mám milé lidi, takže je to vlastně stejný jako doma. Jasně i na cestách narazíš na idiota, oni jsou totiž úplně všude, v každý zemi. Nikde to není lepší nebo horší.

 

Jak často se zvládáte na cestách mýt? Mejete se spíše v řece nebo se občas najde i nějaká ta sprcha?

Sprcha je fakt jenom občas. Když se podaří, tak je aspoň kohoutek, jinak se člověk snaží samozřejmě mejt, kde se dá, ale když to nejde, tak to nejde. Člověk se pak neumyje několik dní nebo dokonce týdnů.

 

Co mezilidské vztahy? Nepanuje někdy mezi Transtrabanty ponorka?

Vždycky to je ponorka. Je to stejný, jako, když se rozbije auto. Není to o tom zvládnout to bez ponorky, ale zvládnout tu ponorku. Stejně jako to není o tom, aby se nerozbilo auto, ale umět to vyřešit a opravit ho, aby jelo dál.

 

A kolik Big Shock! plechů sebou taháš?

Ha, ha! Když jsme jeli na první cestu, tak jsme všechny plechy narvali do předního kastlíku a celej nám ho to urvalo. Od tý doby jsme ten počet museli snížit, protože nám to ničí auto.

 

Už se ti někdy stalo, že ti Big Shock! splynul s Trabantem a tys ho pak nemohl najít?

No…ta barva mate, ale většinou se to povedlo, přece jen to má úplně jinej tvar.

 

Kterou z cest sis nejvíc užil?

Ty jo, těžko říct. Nejvíc jsem se těšil do Afriky, ale zase na poslední cestě jsme měli luxusní příjezd domů. Jeli jsme ze Slovenska do Čech tisíc kiláků a všude okolo cesty stáli lidi a mávali. Nejvíc mě lákala Afrika, nejpestřejší byla Jižní Amerika, nejdojemnější byla ta poslední a nejtěžší byla asi Austrálie. Každá ta cesta měla prostě něco do sebe.

 

Plánuješ zrovna něco?

Teď hlavně makáme na tom dotáhnout film, kterej má jít 11. dubna do kin. Ono to není jen ježdění Trabantem, ale taky hodiny ve střižně, takže teď makáme jak šrouby, aby to byla pecka.

 

Jaký je tvůj životní cíl, ta nejzazší meta, který chceš v životě dosáhnout?

Nad tím jsem nikdy neuvažoval, takže to teď nevymyslím. Ani ježdění kolem světa v Trabantu nebyl cíl, jen to tak nějak vyplynulo.

 

Bál ses na svejch cestách někdy o život?

Hele o svůj jsem se nebál fakt nikdy. Byť byly situace, který by tak někdo možná vyhodnotil. Ale když jsem měl v Austrálii Dominiku - přítelkyni, tak jsem se bál hodně o ní, protože jela na motorce a hodně to klouzalo, tak jsem měl strach, že se jí něco stane.

 

Teď to vezmeme jednu za druhou. Od tebe potřebujeme jen stručnou odpověď.

Co je tvoje vášeň? - Filmování a cestování

Která je tvoje oblíbená barva? - Modrá

Nejdivnější jídlo, cos kdy jedl? - Pes, morče a nebo klokan?

Hraješ hry na kompu? - Jo

Kniha nebo film? - Jak kdy

Oblíbený seriál? - Long way round

Jaký nejzajímavější zvíře sis pohladil? - To nevím, většinu jsme jich sežrali

Trabant nebo Ferrari? - To nevím, ale asi Ferrari, pak ho prodat a za ty prachy pořídit něco pořádnýho.

 

Díky, Dane! Měj se parádně a hodně štěstí na tvejch dalších cestách.

Zajímá tě ještě něco? Chceš se dozvědět víc? Jednoduchý řešení! Napiš nám, my se Dana zeptáme a odpověď doplníme.

#ShockYourself


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Letošní CES přinesl výkonné GeForce RTX grafiky pro notebooky, ukázku 10nm čipu, inovované RGB LED a další
Další ročník obřího veletrhu elektroniky CES je prakticky za námi a tradičně se urodila obrovská spousta novinek nejen pro hráče. Protože se nedá v…
Dočíst celý
Nové hry v květnu: Apokalyptický nářez, dobývání Číny a další!
Květen už tu s námi nějaký čas je a vy se můžete již poměrně brzy těšit na žhavé novinky. Aktuální nadílka bude poměrně vyvážená. Na své si přijdou…
Dočíst celý
Výběr Gamescom 2018 novinek, které by vám neměly uniknout
Máme za sebou druhou velkou herní výstavu tohoto roku. Byť Gamescom není pro vydavatele tak atraktivní jako americká E3, opět jsme se dočkali…
Dočíst celý