Multiplayer v Call of Duty letos čekají zásadní změny + první trailer.

Jedno ze základních pravidel herního průmyslu říká, že se každej podzim dočkáme novýho dílu série Call of Duty. A ani letos tomu nebude jinak a Activision aktuální díl konečně představil. Maká na něm studio Treyarch a vrátí se ke svý sérii Black Ops, tyhle díly (společně s Modern Warfare) patří mezi prodejně nejúspěšnější, takže se máš na co těšit.

 


 


 

Ostrý změny v multiplayeru.

Letošní Black Ops 4 samozřejmě nebude jenom multiplayer, ale jde o primární část každé Call of Duty hry, takže si zaslouží nejvíce pozornosti. I když může z traileru působit tak nějak okoukaně a standardně, vývojáři oznámili řadu změn, který maj herní styl pořádně změnit.

Nepatříš mezi fanoušky běhání po zdech a skákání jako zajíc na louce? Máme pro tebe skvělou zprávu. Tvůrci se totiž rozhodli, že tyto prvky daj pryč, takže už tě nikdo přeběhnutím po zdi nepřekvapí. Zdaleka nejde o jedinou změnu slibující velkej dopad.

 

 

Call of Duty hry se on-line tradičně hrají v sestavách 6 na 6, nové Black Ops 4 ale počty sníží a hrát se bude 5v5. Snížení bojovníků by mělo přinést novou dynamiku přestřelek.

A teď se podrž, protože zmizí automatické léčení. Opravdu. Místo toho si budeš zdraví doplňovat jakousi přenosnou lékárnou. Tu máš sice u sebe, doplnění zdraví ale není okamžitý a zásah od protivníka ho přeruší.

Právě nutnost manuálně doplňovat zdraví má přinést největší změnu herního tempa a možnosti jak taktizovat. Vydáte se na protivníka s polovinou zdraví nebo mu dáš více času a sám se “zregeneruješ”?

To stále není vše. Mapka ti v Black Ops 4 ukáže jenom, co se děje ve tvým okolí a tvůrci poštelovali také zbraně. Nebudou mít společný modifikace tzv. attachments a navrch se maj víc projevit jejich odlišný vlastnosti.

 

 

Vrátí se rovněž systém specialistů známý z Black Ops 3. To sice není přímej ekvivalent například hrdinů z Overwatch, ale rozdíly mezi nimi přesto existují a jejich volba částečně ovlivní styl tvýho hraní.

Pro Black Ops 4 je zatím potvrzeno osm specialistů. Aktuální verze hry dovoluje vždy jeden typ specialisty na tým, není ale potvrzené, že stejně bude fungovat finální hra, takže se musíš nechat překvapit.

 

 


 

CoD Battle Royale?!

Jestli sleduješ herní svět, tak jsi určitě narazil na fenomén battle royale, který v poslední době táhne Fortnite: Battle Royale. Activision samozřejmě v tomto populárním žánru nesmí chybět.

Nové Call of Duty tak přinese vlastní zpracování tohoto populárního žánru pojmenované Black Out. Slíbena je obří mapa, unikátní herní prvky a “10 let obsahu z Black Ops her”.

První trailer toho ale zatím moc neukázal. Každopádně samotná mapa má být 1500x větší než oblíbený Nuketown a nabídnout ovladatelná vozidla.

 

 

Jsme moc zvědaví, jak se tvůrcům povede na Call of Duty naroubovat battle royale.

 

Call of Duty: Black Ops 4 vyjde překvapivě už 12. října (tradičně sérii patří začátek listopadu) pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.
 


 

 


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Big Shock! Life už pronikl i do tvý image. E-Shop je tady!
Už je to nějakej ten pátek, co je Big Shock! mezi váma a byla to jízda, než se i díky vám dostal tam, kde je teď. Začali jsme s prvními Shockhunters,…
Dočíst celý
Letošní CES přinesl GeForce RTX grafiky, ukázku 10nm čipu a další.
Další ročník obřího veletrhu elektroniky CES je prakticky za námi a tradičně se urodila obrovská spousta novinek nejen pro hráče. Protože se nedá v…
Dočíst celý
Ohlédnutí za nabušeným herním rokem 2019: Nové konzole nebo obří Fortnite
Rok 2019 se blíží svému konci. Pojď se podívat na to nejzajímavější a nejdůležitější, co se za uplynulých skoro 12 měsíců v herním byznysu událo.…
Dočíst celý