5 shockujících hororů, které jste ještě nehráli.

Opakovaný děs už není děsem. Nebo minimálně už není takovým, jakým byl tehdá poprvé. Je super, že se u Outlastu, Amnesie nebo u Alien: Isolation člověk parádně bojí, napotřetí už to ale, přiznejme si to upřímně, není úplně ončo. My už ze zásady našeho jména milujeme, když nás hra dokáže správně shockovat. A protože jsme fanoušci hororů, vyzobáváme pro vás pět takových, které by vám mohly štimovat a které zároveň nenajdete na první stránce Googlu po zadání “top horror videogames”.  A vlastně i takových, na které budete potřebovat pořádný kotel energie.

 

SCRATCHES


Scratches je adventura, kterou ovládáte jen a pouze myší. Strašákem pro některé tak může být i samotný fakt, že se u ní musí přemýšlet. Pokud vám ale neva pročítat deníky a sem tam pochopit mechanismus zamčeného sejfu, dejte Scratches šanci.

Jen si to vezměte. Prázdný viktoriánský dům. Předchozí majitel zemřel za záhadných okolností. Tajné průchody. Neustále zvonící telefon. A konec druhé části, ze kterého se poděláte strachy.

Scratches je spíš tichá hrůza, než že byste si za pár eur koupili krabičku s adrenalinem. A s tou krabičkou to myslíme doslova. V roce 2015 vyhodil Steam Scratches z nabídky a tak musíte hru schrastit třeba na Amazonu.

Zaujalo vás to? Tak mrkněte na tento let´s play!

 

 

 

Shock faktor: 3 plechy z 5.

 


 

REMOTHERED

Hra z roku 2018, co u nás měla jednu malou smůlu. Vyšla v době, kdy jsme svorně žili Kingdom Come a rozehrávat další hry se rovnalo vraždě vašeho volného času.

Remothered je kočka s myší. Ovládáte šik oháklou milfku, která se toulá po baráku pošahaného doktora Feltona a pátrá po jedné zmizelé děvence. Prolézáte pokoje, hledáte důkazy, a schováváte se před… no, to vlastně možná ani nechcete vědět.

Toulat se po špičkách a dávat bacha na každý šust, toho si v Remothered užijete dosyta. Jednoduchý koncept, parádně vyťukaná hra.

Tenhle let´s play byste vynechat určitě neměli.

 

 

Shock faktor: 5 plechů z 5.

 


 

CRY OF FEAR

Pokud pro inspiraci prolejzáte krámy, Cry of Fear dost pravděpodobně vůbec neznáte. Je to totiž mod do prvního dílu Half-Life, což znamená, že si ho na Steamu můžete zahrát, tramtadadá, zadáčo.

Slovo “mod” není v tomhle případě nic hanlivého. Cry of Fear má osmihodinový single, možnost zahrát si v kooperaci, zatraceně hustou atmosféru a zážitek, který je vlastně bez chyby.

A hlavně jde o vydatný horor, ve kterém nepřátele střílíte. A ruku na srdce, to už je v dnešní době pasivních ustrašených hororů docela vzácnost.

Takže, jestli rádi brečíte strachy, mrkněte, jak to vypadá ve hře, nebo rovnou stahujte.

 

 

Shock faktor: 4 plechy z 5.

 


 

PATHOLOGIC

O knížkách se občas říká, že se do nich musíte “pročíst”. Pathologic je v tom případě hra, do které se musíte “prohrát”. Jde každopádně o nezapomenutelný herní zážitek, jehož atmošku si budete pamatovat zcela jednoznačně.

Nikdo tu na vás nebafá, spíš vás svírá otevřený svět prolezlý morem. Postavy jsou divné. Všechny. Dialogy těžké a funkce o to víc. 

Pathologic není hra pro herní trumpety. Chce trpělivost, vůli a energii. S prvními dvěma věcmi vám moc nepomůžeme. Tu třetí ale umíme.

Koukněte se, jak vypadá zamořený svět Pathologic.

 

 

Shock faktor: 3 plechy z 5.

 


 

OBSCURE

Sedm éček na Steamu je pakatel. Kór za hru, která od roku 2005 vlastně moc nezestárla a která tak trochu sází na popularitu filmu Fakulta.

Partička amerických středoškoláků totiž jednoho dne zjistí, že jejich alma mater přepadla banda emzáků. A tak se pět kámošů ozbrojených baterkami a příručními kvéry vydává na cestu mezi žíněnkami, ribstoly a kádinkami z chemie.

Obscure je spíš akční scífko s hororovými prvky než hra, co vám zaručeně ušpiní spoďáry. Neskutečně ale odsýpá. A za tu cenu byste ji neměli minout.

Přesvědčte se sami.

 

 

Shock faktor: 2 plechy z 5.
 


 

 

Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Mobilní hraní není jenom casual. Zkus herní telefony nebo Apple Arcade.
Mobilní hry mají většinou mezi hráči dost špatnou pověst a ono se ani není čemu divit. Stačí se podívat na populární žebříčky a zjistíš, že se na…
Dočíst celý
Jak se nezhroutit z konce léta? Zkoukni našich 5 tipů a budeš v pohodě.
Léto je prostě super. Je teplo, pohodička, dovolenky, pro jinýho možná prázdniny a klid od školy. Když je náhodou mega vedro, tak se vyvalíme k vodě…
Dočíst celý
Big Shock! ti přináší Top tipy na stopování.
Je léto, takže o pohodlné spaní pod širákem a volnej čas není nouze a proto jsme se rozhodli ti přinést nejlepší tipy, který se týkaj stopování.…
Dočíst celý