5 shockujících hororů, které jste ještě nehráli

Opakovaný děs už není děsem. Nebo minimálně už není takovým, jakým byl tehdá poprvé. Je super, že se u Outlastu, Amnesie nebo u Alien: Isolation člověk parádně bojí, napotřetí už to ale, přiznejme si to upřímně, není úplně ončo. My už ze zásady našeho jména milujeme, když nás hra dokáže správně shockovat. A protože jsme fanoušci hororů, vyzobáváme pro vás pět takových, které by vám mohly štimovat a které zároveň nenajdete na první stránce Googlu po zadání “top horror videogames”.  A vlastně i takových, na které budete potřebovat pořádný kotel energie.

 

SCRATCHES
Scratches je adventura, kterou ovládáte jen a pouze myší. Strašákem pro některé tak může být i samotný fakt, že se u ní musí přemýšlet. Pokud vám ale neva pročítat deníky a sem tam pochopit mechanismus zamčeného sejfu, dejte Scratches šanci.
Jen si to vezměte. Prázdný viktoriánský dům. Předchozí majitel zemřel za záhadných okolností. Tajné průchody. Neustále zvonící telefon. A konec druhé části, ze kterého se poděláte strachy.
Scratches je spíš tichá hrůza, než že byste si za pár eur koupili krabičku s adrenalinem. A s tou krabičkou to myslíme doslova. V roce 2015 vyhodil Steam Scratches z nabídky a tak musíte hru schrastit třeba na Amazonu.

Zaujalo vás to? Tak mrkněte na tento let´s play!

          

                                                       Shock faktor: 3 plechy z 5.

 

REMOTHERED
Hra z roku 2018, co u nás měla jednu malou smůlu. Vyšla v době, kdy jsme svorně žili Kingdom Come a rozehrávat další hry se rovnalo vraždě vašeho volného času.
Remothered je kočka s myší. Ovládáte šik oháklou milfku, která se toulá po baráku pošahaného doktora Feltona a pátrá po jedné zmizelé děvence. Prolézáte pokoje, hledáte důkazy, a schováváte se před… no, to vlastně možná ani nechcete vědět.
Toulat se po špičkách a dávat bacha na každý šust, toho si v Remothered užijete dosyta. Jednoduchý koncept, parádně vyťukaná hra.

Tenhle let´s play byste vynechat určitě neměli.

 

Shock faktor: 5 plechů z 5.

 

CRY OF FEAR
Pokud pro inspiraci prolejzáte krámy, Cry of Fear dost pravděpodobně vůbec neznáte. Je to totiž mod do prvního dílu Half-Life, což znamená, že si ho na Steamu můžete zahrát, tramtadadá, zadáčo.
Slovo “mod” není v tomhle případě nic hanlivého. Cry of Fear má osmihodinový single, možnost zahrát si v kooperaci, zatraceně hustou atmosféru a zážitek, který je vlastně bez chyby.
A hlavně jde o vydatný horor, ve kterém nepřátele střílíte. A ruku na srdce, to už je v dnešní době pasivních ustrašených hororů docela vzácnost.

Takže, jestli rádi brečíte strachy, mrkněte, jak to vypadá ve hře, nebo rovnou stahujte.

Shock faktor: 4 plechy z 5.

 

PATHOLOGIC
O knížkách se občas říká, že se do nich musíte “pročíst”. Pathologic je v tom případě hra, do které se musíte “prohrát”. Jde každopádně o nezapomenutelný herní zážitek, jehož atmošku si budete pamatovat zcela jednoznačně.
Nikdo tu na vás nebafá, spíš vás svírá otevřený svět prolezlý morem. Postavy jsou divné. Všechny. Dialogy těžké a funkce o to víc. 
Pathologic není hra pro herní trumpety. Chce trpělivost, vůli a energii. S prvními dvěma věcmi vám moc nepomůžeme. Tu třetí ale umíme.

Koukněte se, jak vypadá zamořený svět Pathologic.

Shock faktor: 3 plechy z 5.

 

OBSCURE
Sedm éček na Steamu je pakatel. Kór za hru, která od roku 2005 vlastně moc nezestárla a která tak trochu sází na popularitu filmu Fakulta.
Partička amerických středoškoláků totiž jednoho dne zjistí, že jejich alma mater přepadla banda emzáků. A tak se pět kámošů ozbrojených baterkami a příručními kvéry vydává na cestu mezi žíněnkami, ribstoly a kádinkami z chemie.
Obscure je spíš akční scífko s hororovými prvky než hra, co vám zaručeně ušpiní spoďáry. Neskutečně ale odsýpá. A za tu cenu byste ji neměli minout.

Přesvědčte se sami.

Shock faktor: 2 plechy z 5.
 


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Drsná nebo milá Big Shock! závodnice Dakaru? Rozhovor s Ollie Roučkovou.
První Češka co dojela Rally Dakar? Tohle nebude žádnej velkej shock, samozřejmě je to jedna z našich shock hunters Ollie Roučková! Krásná drsňačka,…
Dočíst celý
"Vybrali jsme Trabanta, všichni říkali, že to nejde..." Rozhovor s Danem Přibáněm!
Dneska se mrkneme pod kapotu dalšího z řad Shockhunters motoristů, snad se těšíš. Vyzpovídáme cestovatele, režiséra a novináře Dana Přibáně. Jo…
Dočíst celý
Několik tipů na super hry, které si můžete zahrát zadarmo
Máte chuť vyzkoušet nějaký nový herní zážitek? Třeba žánr, který si vás zatím nezískal? Proč to nezkusit zdarma. Přinášíme výběr her, které stačí…
Dočíst celý