Návrat krvavé ikony ve velkým stylu: Nové God of War!

Hráči, kterým doma pod televizí leží aktuální konzole od Sony, se dočkali jedný z největších exkluzivit tohoto roku. Řeč je samozřejmě o návratu série God of War. Značka si dala pořádně na čas, poslední hra (bez odboček či remasterů) vyšla v roce 2013, a navíc šlo o prequel k původní trilogii. Pokračování série se tak fanoušci prakticky dočkali po osmi letech od vydání trojky.

 

Série za ta léta dokázala pořádně dozrát a nebejt hrdiny, jehož prostě nelze zapomenout, mohlo by se ti stát, že nové God of War ani nepoznáš.

Už teď můžeme prozradit, že se studiu nový směřování hry povedlo na výbornou, ale o tom až později.

Normálně se u pokračování ptáme, co je oproti předchůdcům novýho. V případě God of War taková otázka ovšem postrádá smysl, protože odpověď je stručně všechno.

Kromě hlavního hrdiny Krata nezůstal prakticky žádnej mytologickej kámen na kameni. Tak se pojďme postupně podívat, co vás v této žhavé novince čeká.

V první řadě si asi všimnete novýho prostředí. Zatímco předchozí hry vycházely z řecké mytologie, novinka čerpá ze severské.

On je to i celkem logický krok, jelikož Kratos božské a nebožské osazenstvo řecké mytologie likvidoval s vysokou účinností.

 


 

 


 

Je to zároveň změna, od který se odvíjí všechny další.

Od nepřátel, přes prostředí až po zbraně. Kratos vyměnil dvojici mečů za magií nasáklou sekeru, což tvůrci doprovodili kompletním překopáním soubojového systému. Nechybí ani volba schopností či brnění. Výsledek vypadá hlavně tak, že si snadněji najdeš vhodnej bojovej styl a nebudeme lhát, nový komba se sekerou vypadají prostě parádně. Je zkrátka super, když se na hru dobře kouká.

Co tu máme dále? Třeba přepracovanou kameru, která levituje za zády hlavního hrdiny a nabízí větší svobodu při kochání se novým světem.

Také si všimnete kluka s lukem po Kratově boku. Jde samozřejmě o syna hlavního hrdiny, který dostal jméno Atreus a v boji ti bude pomáhat. Kromě toho získali tvůrci možnost, jak vyprávět hlubší příběh a pouto mezi otcem a synem.

 


 

 


 

Výčet změn a novinek stále nekončí. Nový druhy nepřátel, kde nechybí obří příšery, trollové a další havěť, asi nejlépe představí videa a obrázky.

Hodí se zmínit taky nová otevřenost světa, díky který si můžeš vybrat, jak moc chceš prozkoumávat herní svět a třeba zlikvidovat “volitelného” bosse, kterýho můžeš klidně obejít.

Hodnocení kritiků novýho God of War je dost podobný tomu, co je nového ve hře. Zkráceně se recenzentům líbí všechno.

Od nového směřování hry, přes zpracování nové mytologie až po soubojový systém a příběhové vyprávění. Padají vysoké známky a souhrn hodnocení na metacritic.com se pohybuje okolo 95 bodů ze 100.

Je snad nutné dodávat něco dalšího? Pokud tě alespoň trošku God of War láká a máš na čem hrát, tak už bys hru měl mít dávno doma.

 


 

 


 

 

Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Kdo je Magician? Vyzpovídali jsme mága mobilních her!
Youtuber, profesionální fotbalista a hráč mobilních her. To je Honza, jinak známý jako Magician. Přečti si rozhovor a zjisti více o tom, jaké to je…
Dočíst celý
Několik tipů na super hry, který si můžeš zahrát zadarmo.
Máš chuť vyzkoušet nějakej novej herní zážitek? Třeba žánr, kterej si tě zatím nezískal? Proč to nezkusit zdarma! Přinášíme…
Dočíst celý
1. etapa soutěže je pryč. Blížíme se do finishe!
Dakarská rallye už je za námi. Ale Big Dakar! pokračuje. Ještě na nás čeká přesně polovina cen a jedno losování, který se odehraje 17. 2.. A hlavně…
Dočíst celý