Nové hry v březnu: The Division 2, návrat Devil May Cry a bojovka od autorů Dark Souls

Po silném herním únoru přichází březen, který po této stránce nemá předchůdci moc co závidět a přinese také hromadu nových her. Trojici nejzajímavějších si představíme a začneme masivní on-line střílečkou od vydavatele Ubisoft.

;

The Division 2

Tři roky po vydání prvního dílu se dočkáme pokračování. Dvojka nás vezme do ikonického Washington D.C. na pokraji absolutního kolapsu. A je samozřejmě jenom na agentech Division, tedy na vás, aby se situaci pokusili zachránit. V základních konceptu hry se nic nemění a opět půjde o masivní on-line střílečku pro více hráčů. Herní náplň je znova rozdělena na tři hlavní pilíře a sice příběhovou kampaň, kooperativní hraní a kompetitivní hry.

Zkrátka The Division 2 přinese spoustu možností, jak ve hře trávit čas. Po dohrání příběhu budete moci prozkoumávat dále herní svět, sbírat lepší výbavu, plnit ty nejtěžší mise a další obsah nebo se pohybovat v tzv. temných zónách (Dark Zones). Podobně jako u jedničky má vydavatel v plánu řadu dodatečného obsahu.

Teď už víme, že se konkurenční Anthem s podobnými herními prvky moc nepovedlo, což by mohlo k The Division 2 nalákat více hráčů. Ubisoft si problémy masivních on-line stříleček zažil už s prvním The Division a dá se čekat, že se tvůrci poučili a nasbírali dostatek zkušeností.

Přesvědčit se můžeme od 15. března, kdy The Division 2 vychází pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Devil May Cry 5

Po 11 letech od vydání Devil May Cry 4 se fanoušci této bojovky konečně dočkají regulérního pokračování. Pětka slibuje hromadu novinek po všech směrech, především ale rychlou a stylovou akci plnou démonů. Novou hru má pod palcem veterán série Hideaki Itsuno, takže v tomto směru se není čeho obávat. Příběh byl zasazen několik let po událostech čtyřky a představí nám mysteriózní postavu “V”.

Páté Devil May Cry totiž přinese hned trojici hlavních hrdinů, za které budeme moci likvidovat hordy démonů. Profesionální lovec démonů Dante asi nepotřebuje dlouhé představení, stejně jako Nero, který tentokrát bude bojovat rovněž s pomocí nové prostetické ruky Demon Breaker.

Novinkou mezi postavami je V, o které zřejmě více informací zjistíme až při samotném hraní. Nejdříve se objeví, aby stávající hrdiny pověřil vyšetřením útoků démonů, ale sám disponuje také mocnými bojovými schopnostmi. Zde ovšem nečekejte silný meč nebo pistole, V si totiž na pomoci umí zavolat trojici poslušných démonů.

Devil May Cry 5 si zahrajeme už 8. března na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

 

Sekiro: Shadows Die Twice

Není nové Devil May Cry bojovka pro vás, ačkoliv jste fanoušky žánru? Novou bojovku se samurajskou tematikou totiž na tento měsíc chystají tvůrci z FromSoftware. Toto studio můžete znát hlavně díky těžkým bojovkám, jako je série Dark Souls nebo PlayStation 4 exkluzivita Bloodborne. Sekiro naštěstí exkluzivní nebude, takže si hru budou moci užít prakticky všichni.

Čeká nás Japonsko 16. století plné konfliktu a politických intrik. Hlavní hrdina jen o vlásek unikne smrti, když je jeho lord, kterého měl chránit, unesen a přijde o roku. Nakonec se probudí s prostetickou rukou (ta umožní vylepšení a speciální funkce) od mysteriózní postavy a vydává se na cestu záchrany a pomsty.

Ačkoliv je na první pohled hra dost podobná předchozím bojovkám od FromSoftware, v několika ohledech se liší. Přinese třeba větší důraz na RPG prvky a nebude obsahovat multiplayerové prvky. Jak můžete vidět v traileru, souboje budou opět vypjaté a čeká nás řada nehezkých protivníků, které bude třeba zlikvidovat.

Sekiro: Shadows Die Twice vyjde 22. března pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

VÍTEJ NA BIG SHOCK! BLOGU
Tak ses konečně dočkal! Nevíš, co dělat, když si v klidu doma načneš plech? Chybí ti něco ke čtení? Zajímá tě, co se děje s tvým oblíbeným…
Dočíst celý
Streamované hry: Google a Microsoft chystají revoluci.
Stovky ba i tisíce her dostupné jedním kliknutím. Minimální požadavky na váš hardware, pouze na dostatečné připojení. Žádné kupování jednotlivých her…
Dočíst celý
Užitečnej e-sport mindset: Ragovat se nevyplácí.
Jestli paříš spíše onlinovky než Kingdome Come, určitě tě někdy napadlo přestat hrát a začít trénovat. Pokud tě tohle ještě nenapadlo, tak tenhle…
Dočíst celý