5 + 1 Nejlepších arkád, u kterejch si pravděpodobně nechal svý mládí.

Dneska už se to zdá neuvěřitelný, ale existovaly časy, kdy hrací automaty byly pro děti v herně, a ne pro závisláky v knajpě. Postupně se kultovní hry z automatů přesunuly do počítačů i konzolových kazet a poznal je celý svět. V tomto článku si můžeš nostalgicky zavzpomínat na 5 + 1 nejdůležitějších arkád ever!

1. Pac Man

Největší klasika ze všech! Žlutá kulička žere tečky mezitím, co ji honí duchové. Jednoduchost frčí v každý době a ani před 40 lety tomu nebylo jinak. Od roku 1980 už je to nějakej pátek a Pac Manovi táhne na čtyřicet. Je to neuvěřitelný, ale je to tak. Chceš si zapařit? Není problém, my ti toho Pac Mana naservírujeme až pod nos!

2. Mario Bros.

Nikoho určitě nepřekvapí, když budeme pokračovat nejslavnějším opravářem na světě. Mario si proskákal svou cestu pohádkovým prostředím, nejen za princeznou, ale i do vašich srdcí. Zažij minulost na vlastní kůži (a bacha na želvy)!

3. Space Invaders

S únosci si Mario možná poradí, ale mimozemská invaze je na opraváře už trochu moc. V tu chvíli přichází na scénu tvůj skill a Space Invaders! Tahle vesmírná střílečka z roku 1978 zakládá celej jeden žánr her, chránících naše galaktický zájmy. Pokud chceš bejt taky hrdinou chránící zemi, není nic jednoduššího než kliknout!

4. Asteroids

Jestli se chceš ve vesmírných bojích naskillit úplně nejvíc, doporučujeme Asteroids. Tenhle vesmírnej survival tě proškolí v ničení meteoritů, jako nic jinýho. A věř, že to není vůbec easy. Máš na to? Kolik zvládneš uhrát? Je jen jeden způsob, jak to zjistit.

5. Street Fighter 2

Jedna z nejkultovnějších her svýho druhu! Bylo jich hodně, ale právě Street Fighter 2 je všechny proslavil. Díky promakanýmu soubojovýmu systému komb a kultovních charakterů si Street Fighter 2 získal srdce spousty hráčů. Byl jsi jedním z nich? Pak neváhej a ponoř se do nostalgie! 

Bonus: Vlak

A jako + 1 si zajistil místo v našem článku VLAK! Česká klasika, která ve svý době strhla snad každýho hráče! Zvládl jsi to až nakonec? Nebo si dokonce pamatuješ heslo posledního kola? Tak se ukaž, probuď v sobě minulost a nalož všechen náklad!

Cítíš se po tomhle článku starej? Asi už to tak bude, ale neboj, Big Shock! tě v tom nenechá. I kdybys byl náhodou starej, důležitý je, že máš furt kotel energie!

#ShockYourself

Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

REPREZENTUJ SVOU UNIVERZITU V E-SPORTU!
Naše republika překonává éru Michala Davida a Helči Vondráčkový a nepřestává shockovat! Tentokrát naštěstí o něco lépe. Pár akčních jedinců si…
Dočíst celý
Multiplayer v Call of Duty letos čekají zásadní změny + první trailer
Jedno ze základních pravidel herního průmyslu praví, že se každý podzim dočkáme nového dílu série Call of Duty. Ani letos tomu nebude jinak a…
Dočíst celý
Nové hry v září: Pavoučí superhrdina, mayská apokalypsa či útěk do Mexika
Září tradičně nepatří mezi nejsilnější herní měsíce, letos ale přinese hned tři zajímavé kousky, o kterých byste měli minimálně vědět. Tak se na ně…
Dočíst celý