5 + 1 Nejlepších arkád, u kterejch si pravděpodobně nechal svý mládí.

Dneska už se to zdá neuvěřitelný, ale existovaly časy, kdy hrací automaty byly pro děti v herně, a ne pro závisláky v knajpě. Postupně se kultovní hry z automatů přesunuly do počítačů i konzolových kazet a poznal je celý svět. V tomto článku si můžeš nostalgicky zavzpomínat na 5 + 1 nejdůležitějších arkád ever!

1. Pac Man

Největší klasika ze všech! Žlutá kulička žere tečky mezitím, co ji honí duchové. Jednoduchost frčí v každý době a ani před 40 lety tomu nebylo jinak. Od roku 1980 už je to nějakej pátek a Pac Manovi táhne na čtyřicet. Je to neuvěřitelný, ale je to tak. Chceš si zapařit? Není problém, my ti toho Pac Mana naservírujeme až pod nos!

2. Mario Bros.

Nikoho určitě nepřekvapí, když budeme pokračovat nejslavnějším opravářem na světě. Mario si proskákal svou cestu pohádkovým prostředím, nejen za princeznou, ale i do vašich srdcí. Zažij minulost na vlastní kůži (a bacha na želvy)!

3. Space Invaders

S únosci si Mario možná poradí, ale mimozemská invaze je na opraváře už trochu moc. V tu chvíli přichází na scénu tvůj skill a Space Invaders! Tahle vesmírná střílečka z roku 1978 zakládá celej jeden žánr her, chránících naše galaktický zájmy. Pokud chceš bejt taky hrdinou chránící zemi, není nic jednoduššího než kliknout!

4. Asteroids

Jestli se chceš ve vesmírných bojích naskillit úplně nejvíc, doporučujeme Asteroids. Tenhle vesmírnej survival tě proškolí v ničení meteoritů, jako nic jinýho. A věř, že to není vůbec easy. Máš na to? Kolik zvládneš uhrát? Je jen jeden způsob, jak to zjistit.

5. Street Fighter 2

Jedna z nejkultovnějších her svýho druhu! Bylo jich hodně, ale právě Street Fighter 2 je všechny proslavil. Díky promakanýmu soubojovýmu systému komb a kultovních charakterů si Street Fighter 2 získal srdce spousty hráčů. Byl jsi jedním z nich? Pak neváhej a ponoř se do nostalgie! 

Bonus: Vlak

A jako + 1 si zajistil místo v našem článku VLAK! Česká klasika, která ve svý době strhla snad každýho hráče! Zvládl jsi to až nakonec? Nebo si dokonce pamatuješ heslo posledního kola? Tak se ukaž, probuď v sobě minulost a nalož všechen náklad!

Cítíš se po tomhle článku starej? Asi už to tak bude, ale neboj, Big Shock! tě v tom nenechá. I kdybys byl náhodou starej, důležitý je, že máš furt kotel energie!

#ShockYourself


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Nové hry v říjnu: Velkolepá řecká odysea, Call of Duty s battle royale nebo očekávaný western od autorů GTA
Letošní říjen je na velkolepé a očekávané hry nezvykle silný. My vám ukážeme tři vybrané, které si rozhodně zaslouží pozornost. Jestliže hrajete na…
Dočíst celý
Návrat krvavé ikony ve velkém stylu: Vyšlo nové God of War pro PlayStation 4
Hráči, kterým doma pod televizí leží aktuální konzole od Sony, se dočkali jedné z největších exkluzivit tohoto roku. Řeč je samozřejmě o návratu…
Dočíst celý
Shockhunter motorkář na Dakaru! Rozhovor s Honzou Brabcem
Od mala jezdí na motorce, je to několikanásobnej mistr Český republiky v motocrossu, umí lítat s letadlem a miluje zbraně. Letos pojede už podruhý…
Dočíst celý