Nové hry v květnu: Apokalyptický nářez, dobývání Číny a další!

Květen už tu s námi nějaký čas je a vy se můžete již poměrně brzy těšit na žhavé novinky. Aktuální nadílka bude poměrně vyvážená. Na své si přijdou střelci, stratégové a také fanoušci netradičních titulů s originálním zasazením.

 

RAGE 2

Bezpochyby největší květnová hra, za což RAGE 2 vděčí hlavně svému zařazení. Střílečky táhnou dlouhodobě, stejně jako otevřené světy v posledních letech a novinka tyto prvky kombinuje, takže není moc co řešit. Zatímco první díl vytvořilo pouze studio id Software (autoři Doom, Quake a dalších stříleček), dvojku připravili společně s Avalanche Studios. Ti mají za sebou Just Cause sérii či Mad Max, oboje střílečky s otevřeným světem, přičemž druhá jmenovaná značka je rovnou post-apokalyptická. Právě spojení studií s rozdílnými zkušenosti slibuje, že bude RAGE 2 mnohem úspěšnější než jednička. V první řadě nás čeká a hodně větší herní svět, kde bude čekat spousta nebezpečí a zábavy, záleží jak se k celé hře postavíte a také zřejmě, jakou zvolíte obtížnost.

S početnými mutanty a dalšími zloduchy se půjde vypořádat pomocí celé řady zbraní, vozidel nebo dokonce speciálních schopností, které budete v průběhu hraní rozvíjet. No zkrátka variabilita chybět nebude. Kromě toho si budete moci přizpůsobit hlavního hrdinu, třeba vybrat pohlaví, oblečení a tak podobně.

RAGE 2 v obchodech najdete od 14. května a to ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

 

A Plague Tale: Innocence

Ve stejný den jako RAGE 2 se v obchodech objeví také A Plague Tale: Innocence. Zatímco RAGE 2 bude sázet na velkou značku a populární žánr, A Plague Tale: Innocence zaujme jednoznačně originalitou. Tvůrci si totiž pro svoje dobrodružství z pohledu třetí osoby vybrali středověk a to zrovna snad nejméně přívětivé období. Hra se odehrává v Evropě, když zuřila stoletá válka a do toho ještě morová epidemie známá jako černá smrt. Hrát budeme jako mladá dívka Amicia, která musí ochránit svého mladšího bratra Huga a ještě nalézt lék na jeho nemoc. Cestu vám zkříží krvežíznivé hordy krys a také nelítostná inkvizice, která představuje hlavní mostra celé hry. Amicia není žádná bojovnice, takže budete muset při hraní zapojit mozek a vymýšlet, jak nad protivníky vyzrát. Hordy krys odstrašíte třeba ohněm, před vojáky se zase bude možné skrýt nebo jim třeba “vypnout” zdroj ohně a krysy se postarají o zbytek. Při hraní kolikrát pomůže také Hugo. Kromě toho hra nabídne systém výroby předmětů a alchymii.

A Plague Tale: Innocence vypadá jako skvělé připomenutí, že se stále najdou originální AAA hry. Jestli je na vás RAGE 2 moc tradiční, máte alternativu. Hra vyjde pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

 

Total War: Three Kingdoms

Příznivci tahových strategií se po docela dlouhých čtyř letech dočkají nového Total War. Tedy za předpokladu, že nepočítáme fantasy odbočku v podobě Warhammer dílů nebo kratší Total War Saga z minulého roku. Three Kingdoms bude “plnohodnotné” pokračování této původně historické série a hráči se dočkají Číny. Konkrétně Číny roku 190, kde je hodně co dávat do pořádku. Vládnoucí dynastie se rozpadá, klany soupeří o moc… Prostě a jednoduše chaos. Váš úkol tak bude prostý, sjednotit dříve mocnou říši pod jednoho vládce a vybudovat novou silnou dynastii. Samozřejmě lehké zadání ještě neznamená lehký průběh.

V rámci příběhové kampaně si budete moci vybrat jednoho z 12 generálů a s ním se pustit do dlouhého tažení. Budete budovat pevná spojenectví, nebo se spolehnete na politické intriky a zrada vám nebude cizí? Three Kingdoms vám dá vybrat, jakou cestu za mocí a sjednocením zvolíte.

Total War: Three Kingdoms vyjde 23. května pro PC.

Která z her tě zaujala nejvíc? Napiš nám do komentářů, nebo se alespoň koukni na naše video, který ti celej článek pěkně shrne!

#ShockYourself


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Battle royale horečka: Fortnite a PUBG dominují trhu, ostatní chtějí kus koláče
Jestli se alespoň trošku pohybujete v herním světě, pravděpodobně jste už o fenoménu battle royale her slyšeli. Počátkem minulého roku ho…
Dočíst celý
5 shockujících hororů, které jste ještě nehráli
Opakovaný děs už není děsem. Nebo minimálně už není takovým, jakým byl tehdá poprvé. Je super, že se u Outlastu, Amnesie nebo u Alien: Isolation…
Dočíst celý
Big Shock! a Evropa 2 ti přináší shockující výzvy! Máš na to koule?
Určitě si pamatuješ naši spolupráci s Blakkwood records nebo třeba Dakar. To, co přijde teď, strčí všechny tyhle akce z fleku do kapsy! Jak to?…
Dočíst celý