E-sport mindsets: Co je to tilt, a jak se toho zbavit?

Určitě to dobře znáš, prohraješ jednou a zapneš další hru. Chytneš leavera a zase prohra. Zapneš další, všichni si nadávaj a někdo vyloženě trolí. Ty už by ses nejradši podřezal, ale říkáš si, že to přece není možný, tak zapneš další. A tak pořád dokola, až se podíváš na svou match history a vidíš padesát odstínů červené. Stal ses obětí fenoménu zvaného tilt. Chceš vědět jak z toho ven?

Tilt je původně výrazem ze světoznámé karetní hry poker. Jedná se o stav mysli, kdy je hráč psychicky a emocionálně zmatený nebo frustrovaný na základě špatných předchozích událostí. Z toho důvodu se jeho následující rozhodování a výkon výrazně zhoršuje, což vede k neustálému prohrávání.

Víš, co je na tiltu nejhorší? Že o něm nevíš, nebo si ho nevšimneš. V takovým případě se proti němu totiž nemůžeš bránit a zůstaneš zacyklenej v prohrách. Na to si musíš dát velkej pozor.

Pokud zjistíš, že jsi tilted a zrovna jsi dohrál hru, je strašně jednoduchý řešení. UŽ NEHRAJ. Dej si pauzu třeba 15 minut, hodinu nebo to pro dnešek úplně vypni. Ušetříš si tak hromadu nervů, proher a tvý MMR ti poděkuje.

Zajímá tě, jak poznat, že jsi tilted? To v zásadě taky není nic hroznýho. Řval jsi u týhle hry? Hrál jsi špatně? Štval tě někdo? Prohrál jsi? Flamoval tě někdo? Pokud se ti cokoliv z toho v poslední hře stalo zamysli se nad sebou, přemýšlej o tom, jak se cítíš. Jsi rozhozenej, naštvanej nebo něco podobnýho? Pak je ta správná chvíle na pauzu. Prostě to chce uvědomit si svý pocity a nevrhat se bezhlavě do další hry.

Pořádnej oříšek, ale je přestat tiltit v průběhu hry. Ti nejlepší jsou schopni svou psychiku podchytit při sebemenším náznaku nerovnováhy. V tomto ohledu by ti zatím mohl něco málo poradit první článek ze série E-sport mindsets: Reagovat se nevyplácí, kterej má s tiltem úzkou souvislost.

Všechno je to hodně o cviku a sebekontrole, takže na to, jak tilt podchytit už ve hře se podíváme někdy příště a pořádně.

Zatím si zapamatuj to zásadní. Prevence je ideální, takže po každý hře se vyplatí zamyslet se nad svou psychikou a emocemi. Přijde ti, že jsi rozhozenej? Dej si pauzu! Něco si přečti, skoč pro Big Shock!, zkoukni díl seroše nebo cokoliv jinýho a pokud jsi prohrál dej si pauzu preventivně vždycky. Díky tomu budeš schopnej se na další hru znovu naplno soustředit a ukázat všechno, co umíš.

Nejde o to, že budeš hrát líp, ale nebudeš hrát hůř. A to je velmi důležité, protože když jsi tilted, tak ti ani Big Shock! nepomůže. Teda pomůže, vždyť píšem tenhle článek! Tak startuj hru a trénuj sebereflexi.

Víš o čem je řeč? Potkal ses už někdy s něčím podobným, nebo jsi tilt nikdy nezažil? Dej nám vědět do komentářů, co si o tom myslíš!

#ShockYourself


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Návrat krvavé ikony ve velkém stylu: Vyšlo nové God of War pro PlayStation 4
Hráči, kterým doma pod televizí leží aktuální konzole od Sony, se dočkali jedné z největších exkluzivit tohoto roku. Řeč je samozřejmě o návratu…
Dočíst celý
Ollie Roučková a její úspěch v závodu ŠNEK RACE!
Zrovna nedávno se Ollie Roučková zúčastnila překážkovýho závodu Šnek race a jak už to tak bývá zase si přivezla ZLATO v součtu všech…
Dočíst celý
Nové hry v listopadu: Battlefield se vrací do 2. světové války, Fallout nabízí on-line hraní a přišlo také nové Darksiders
Předchozí měsíce sice již přinesly řadu velkých her, pořád je ale v zásobě na letošní rok dostatek kousků. Tento měsíc nás čeká hlavně nový…
Dočíst celý