5 hudebních crossoverů, ze kterých ti spadne čelist!

Bizárů a šoku je plnej svět. Stačí se pořádně dívat a nepřestávat se divit. A to platí i v hudbě! Teda… až na to dívání. Čekuj těhle 5 songů, který se protínaj žánrama nebo si prostě razí svou vlastní unikátní cestu. Tak pojď na to, protože začínáme pěkně z ostra.  

 

  1. Concrete - Poppy

 

Tahle zdánlivě křehká dívenka si říká Poppy. Koukni na její klip a minimálně se budeš divit. Tenhle průnik metalu, coru a popu totiž má něco do sebe. 

 

 

Hodnocení je samozřejmě na tobě, ale myslíme, že ostudu si Poppy určitě neurvala.

 

  1. Another Way to Die - Jack White a Alicia Keys

 

Okej, jestli znáš tvorbu Jacka Whita, tak tahle songa není až tak zvláštní. Každopádně kombo multiinstrumentalisty a hudebního génia s popovou zpěvačkou už tak častý není.

 

 

Schválně jestli víš, pro kterej film tenhle song vznikl, hmm?

 

No, tak jo, nebudem tě napínat… byla to bondovka z roku 2008 Quantum of Solace.

 

  1. Lost In The World - Kanye West a Bon Iver

 

Co si budem, tohle duo taky není zrovna první spolupráce, která by nám přišla na mysl. Realita je ale taková, že si borci sedli fakt náramně. Ambientní Bon Iver propůjčil Kanyemu kompletně novej feel, kterej by sám ve studiu asi hledal jen těžko. Nevěříš? Tak poslouchej!

 

 

  1. Bůček - Hello Marcel

 

Tak jo, přiznáme se. Nejsme si tak úplně jistý, jestli je tohle fakt crossover, ale jestli ne, tak co to teda je?! Disco doprovázené aforismy nebo nějaký druh EDM punku? Těžko říct, každopádně se jedná o neotřelej projekt, kterej se nebojí razit vlastní cestu.

 

 

  1. Desert Search for Techno Allah - Mr. Bungle

 

A jestli chceš fakt pořádnej vodvaz, tak čekni Mr. Bungle. Jak to jenom shrnout? Prostě songy, který se skládaj z metalu, techna, westernovýho soundtracku, orientálního folku z roku 1977 a mluvícího R2D2. Asi tak nějak. A tenhle jeden song je jenom kapka v moři. Hele poslechni si to sám, protože tohle napsat fakt nestačí.

 

 

Bonus: Atonální hudba - Arnold Schoenberg

 

Že existuje něco jako stupnice a tóniny nám asi nikomu neuniklo. Jenže, aby se hudba mohla dostat tam, kde dneska je, tak se musel nejdřív najít někdo, komu budou všechny ty harmonie a tóniny úplně šumák. Jedním z těhle lidí byl i Arnold Schoenberg, kterej se ve dvacátým století pouštěl hlavně do atonální hudby, a musí se nechat, že stvořil nejeden bizár.

 

Jestli se cítíš, pusť si jeden z jeho smyčcovejch kvartetů. Pravděpodobně ti spadne brada. Ať už proto, že se zamiluješ nebo se to nebude dát poslouchat.

 

 

Každopádně, neboj se vypadnout ze svý rutiny, i když se někdy vylekáš, tak se můžeš zítra divit, co všechno se ti vlastně líbí. A tyhle šoky ti někdy dokážou život parádně okořenit. 

Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Challenge Accepted: Graffiti a Laser Show! aneb rozhovor s umělci.
Čas letí jako voda a Art Challenge už máme za sebou! Přečti si, co všechno to obnášelo, jakej zážitek si výherci odnesli a mnoho dalšího. Tenhle…
Dočíst celý
Návrat krvavé ikony ve velkým stylu: Nové God of War!
Hráči, kterým doma pod televizí leží aktuální konzole od Sony, se dočkali jedný z největších exkluzivit tohoto roku. Řeč je samozřejmě o návratu…
Dočíst celý
Nové hry v říjnu, Call of Duty: Modern warfare, a to není všechno
Říjen je tu a s ním další nadílku nových her. V tomto článku ti ukážeme ty nejzajímavější kousky, na které se tento měsíc můžeš těšit. Slavit by…
Dočíst celý