Užitečnej esport mindset: Ragovat se nevyplácí.

Jestli paříš spíše onlinovky než Kingdome Come, určitě tě někdy napadlo přestat hrát a začít trénovat. Pokud tě tohle ještě nenapadlo, tak tenhle článek rovnou zavři (a vrať se k němu, až to přijde).

 

Jak neprohrát?

Pokud by ses rád zlepšil, jenže hraješ s moc velkejma noobama, jseš tady správně a měl bys číst dál. To nás dnes totiž zajímá, ne jak porazit protihráče, nýbrž jak neprohrát kvůli svým spoluhráčům. A to už je celkem výzva.

Navíc je cool, že tenhle článek platí na všechny soutěžní hry, který nejsou solo. V takovejch se vždycky najde debilní spoluhráč, ale je už jen na tobě, jak s tím naložíš. Rage není ideální cesta. Podívejme se proč.

 


 

Když tě někdo seřve, hraješ hůř.

Je to prostě tak a tečka. Představ si sebe v pozici toho, kdo zrovna hraje špatně. Hraješ třeba CS:GO a totálně si podělal v podstatě vyhraný kolo, třeba si zapomněl položit bombu mezitím, co tvůj jedinej protivník savoval na druhý straně mapy AWP.

Od spoluhráčů se ti dostane jen hromady nadávek. Píšou ti škaredý věci o tvý mámě, řvou po tobě a to hned ve třech různejch jazycích. Trvá to už čtvrtý kolo a ty ať chceš nebo ne, hraješ hůř.

Děláš drobný chyby, riskantnější rozhodnutí, protože chceš získat ztracenou slávu. Chyby se postupně zvětšují, až nakonec začneš třeba regulérně trolit, páč víš, že hraješ jako tvá babička a nevíš co s tím.

A teď si představ, že takhle někoho seřveš ty.

Kdo může za to, že ti ten noob prohraje hru?
 


 

Když někomu nadáváš, nemáš čas se soustředit na hraní.

Fakt je to takhle easy. Pokud hraješ a chceš vyhrát, měl by ses soustředit nebo si pak aspoň nestěžuj. Neuslyšíš kroky, když někdo řve ani nezmáčkneš žádnej spell (třeba v lolku nebo jiný mobě) mezitím co píšeš.

Navíc pokud někomu nadáváš, on nejenže hraje hůř, ale často se taky brání. Takže krom toho, že je vydeptanej se nemůže soustředit.

Je to furt dokola, ale čí je to vina, že prohrajete?

 

 


 

Co myslíš?

Jestli si myslíš, že správná odpověď je „já“ a „moje“ a už vymýšlíš, proč je tenhle článek trapnej, tak se pleteš.

Můžete za to oba.

Mezi tebou a random noobem je ale jeden zásadní rozdíl, kterej bys měl využít ve svůj prospěch.

Na sobě můžeš něco změnit, poučit se, zlepšit se. Nesnaž se měnit a učit ostatní, beztak je už nikdy nepotkáš, ani ve hře.

Pracuj na svým vlastním skillu a vyhraj za každých deset odehraných her o jednu více než doteď.

Nemůžeš vyhrát všechno. Zvykni si.

Neragovat je jen jedním krůčkem z mnoha (pro leckoho jeden z prvních a nejtěžších), díky kterejm si můžeš dát nohy na stůl, otevřít Big Shock! a pokochat se svou zeleně zářící match history.

A to za trochu sebekontroly stojí. No ne?

 


 

 


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Big Shock! a Prima COOL? Esport jak vyšitej!
Určitě si už nějakou dobu říkáš, kdy se Big Shock! opře do gamingu skutečně naplno. No, tak je to konečně tady! Přečti si článek a uvidíš, že tahle…
Dočíst celý
Nové hry v prosinci: Just Cause, Insurgency a návrat první generace PlayStation!
Prosinec je tradičně silnější spíše na herní výprodeje, abyste se mohli zásobit na zimu, každopádně letos se urodilo pár zajímavejch kousků, který…
Dočíst celý
3 Top metalový kapely, který se urvaly ze řetězu.
Většina lidí, když slyší metal, tak si hned představí partu dlouhovlasých strašáků oblečených v černým latexu a lebkách, řvoucí na pódiu nad vířícím…
Dočíst celý