Největší turnaje esportu

V dnešním článku se dozvíš v jaký hře stojí za to být šampionem a slušně si přitom napakovat kapsy. Tohle všechno jsou převážně už stálice na poli esportu. Takže se pohodlně usaď, dej si Big Shock! a pokračuj ve čtení.

Jdeme na to!

COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE MAJOR CHAMPIONSHIP


Jeden z největších a hlavních šampionátů CS:GO bude pořádat PGL a tento boj o zisk nejlepšího týmu v CS:GO se bude konat ve Stockholmu na Ericsson Globe v termínu  23. října - 7. listopadu 2021. Otázkou zůstává, zdali nám světová coronavirová krize dovolí pořádat živé soutěžní akce nebo bude turnaj pořádán v online verzi. Ale kdo už četl minulý článek tak tuto informaci postřehl. Nejen o  prestiž na nejvyšší úrovni, ale taky o celkovej prizepool v hodnotě 2 000 000 $, bude bojovat 24 týmů. Kdo si ukousne z tohohle krásného dolarového dortu svou část a jak velkou? Na to si musíme ještě chvilku počkat.


LEAGUE OF LEGENDS WORLD CHAMPIONSHIP


Mistrovství světa League of Legends je každoroční turnaj, kterej se koná na konci každý sezóny a je považován za sladkou tečku esportové sezóny. Tento turnaj je také náročný, jedná se o měsíční cestu za snem stát se šampionem. Za turnajem stojí samotní Riot Games, kteří můžou za celý tohle LOL šílenství. Ano, samotní tvůrci hry League of Legends. Tým, který vyhraje mistrovství světa v týhle hře získává nejen slávu a respekt, ale i celkem slušnej balík peněz! V minulém roce se hrálo o 2 340 000 $. A nesmíme zapomenout zmínit samotný Summonerův pohár, který váží téměř 32Kg. Můžeme tedy o něm říct, že je těžké nejen ho vyhrát ale i zvednout nad hlavu. Takže kdo má zájem být maestro v LoL a nechce zažít faux pas měl by radši chodit i do posilky.

 

FORTNITE WORLD CUP


Fortnite byl spuštěn v červenci 2017 společností Epic Games. V té době ještě ani netušili co vše to na poli gamingu způsobí. Hlavní herní režim této hry je Battle Royale. To je ten populární režim hry, kdy člověk běhá po mapě a když se někde zdrží tak nejen nepřítel ale i zóna, která se po nějakém čase zmenšuje, mu může uštědřit návrat do menu. Tenhle režim společnosti vydělal v roce 2018 2,4 miliardy $. Společnost Epic Games oznámila, že z vydělaných 2,4 miliardy $ bude utraceno 100 milionů dolarů, aby se Fortnite Battle Royale stal esportem. Po jeho obrovském a rychlém úspěchu netrvalo tvůrcům dlouho představit soutěžní událost, aby se hráči mohli kvalifikovat na Fortnite World Cup. A pro představu si nejlepší hráči v tomto turnaji z minulého roku rozdělili balík v hodnotě 30 milionů $. A ještě bonbonek -ten nejlepší gamer jménem Kyle Giersdorf alias Bugha bral odměnu 3 miliony dolarů.

 

DOTA THE INTERNATIONAL

Dota je v momentální době hra, která má největší čísla snad ve všem. Jak sledovanost, tak prizepool. V roce 2017 se pořádal již 7. ročník turnaje The International, kde se účastníci snažili bojovat klasicky o nekonečnou slávu, ale také o luxusní živobytí. Hrálo se o neuvěřitelných 24 milionů dolarů, což dělá více než půl miliardy korun v přepočtu. Nakonec si výhru odnesl evropský Team Liquid, který dominoval ve finále s výsledkem 3:0 na mapy. A další léta to nebylo o nic horší ba naopak. V dalším roce byl prize pool přes 25 milionů a v roce 2019 naprosto nepochopitelných 34 milionů dolarů.

 

HEARTHSTONE WOLRD CHAMPIONSHIP

Největší turnaj ve hře Hearthstone se v roce 2020 pořádal online, kde se utkalo 8 hvězdných hráčů ve formátů skupin, tedy dvě skupiny po čtyřech. Nejen, že vítěz tohoto turnaje Kenta"glory"Sato z něho vyšel jako nejlepší hráč na světe, ale zároveň si odnesl finanční odměnu v hodnotě 200 000 $.

 

 

Jak je vidět, v e-sportu prostě prachy jsou... A navíc se dá předpokládat, že tenhle trend bude pokračovat i v budoucnu ještě výraznějším tempem. Ti nejlepší věnujou tréninkům a sebezdokonalovávání drtivou většinu svýho času a rozhodně nemají nic zadarmo, ale nadruhou stranu, zkloubit práci se svym koníčkem... To nezní úplně špatně, co?

 

 

Autor článku:

Ironic Outlaws

Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Rozhovor s předním českým beatboxerem Tiny Beatem!
Chceš vědět jaký to je bejt nejlepší? Co obnáší beatboxový battly, ale i jakej byl Tiny, když byl ještě malej? Pak víš, co máš dělat! Sedni na zadek…
Dočíst celý
Užitečnej esport mindset: Ragovat se nevyplácí.
Jestli paříš spíše onlinovky než Kingdome Come, určitě tě někdy napadlo přestat hrát a začít trénovat. Pokud tě tohle ještě nenapadlo, tak tenhle…
Dočíst celý
VÍTEJ NA BIG SHOCK! BLOGU
Tak ses konečně dočkal! Nevíš, co dělat, když si v klidu doma načneš plech? Chybí ti něco ke čtení? Zajímá tě, co se děje s tvým oblíbeným…
Dočíst celý