3 + 1 Největších esport prize poolů ever!

Herní průmysl je nejrychleji rostoucím průmyslovým odvětvím, který nechalo daleko za sebou svět hudby i filmu. Každoročně kolem počítačových her protečou desítky miliard dolarů. Potom už člověk nemá potřebu se divit, že stačí vyhrát jeden esport turnaj a být zaopatřen do konce života. Přečti si o největších prize poolech v esportu, který tento svět spatřil!

 

Fortnite World Cup 2019

Tohle bylo velký a pravděpodobně to neuniklo ani tobě. Dokonce se tyto zprávy dostaly mimo gaming komunitu a nejednomu rodiči nasadily brouka do hlavy, že ty počítačový hry možná nejsou až tak špatný.

Celkový prize pool letošního mistrovství světa ve Fortnite čítal téměř 30 a půl milionů dolarů, pro výherce solo kategorie se pak jednalo o výhru 3 miliony dolarů. V přepočtu si tak solo mistr světa ve Fortnite odnesl něco přes 69 milionů korun.

 

 


 

The International 9

DotA 2 byla dlouho králem prize poolů dokud ji Fortnite nesesadil. Už před čtyřmi lety na tomto turnaji dosahovaly celkové výhry v přepočtu asi 400 milionů korun.

Jenže DotA 2 se jen tak nedala a letos se opět vyhoupla na první příčku, a to jak v celkovém prize poolu turnaje, tak i jednotlivé výhře. Prize pool The International 9 přesáhl neuvěřitelných 34 milionů dolarů (bezmála 800 mil. Kč), vítězný tým složený z pěti hráčů si tak odvezl přes 15, 5 milionu dolarů, což na jednotlivce vychází na více než 3,1 milionu dolarů (cca 73 milionů KČ).

 

 


 

League of Legends Worlds Championship 2018

Na tomto a dalších místech by ještě hodně dlouho stály turnaje The International v DotA 2, ale hned další hrou s nejvyšším prize poolem, není nikdo jinej než její konkurence League of Legends.

Zde se však setkáváme s propastným rozdílem, kdy League of Legends World Championship 2018 má prize pool “pouhých” 6,4 milionů dolarů, tedy v přepočtu na české koruny nějakých směšných 140 mega.

Nicméně tady jsme malinko nefér, protože League of Legends na svý letošní mistrovství ještě čeká, tak uvidíme jestli se nestane zázrak.

 


 

Quake 1997

Prvním, kdo vyhrál skutečnou cenu, za to, že byl nejlepší v hraní her byl Dennis “Thresh” Fong.

Svým vítězstvím turnaje v Quake z roku 1997 nejenže vyhrál Ferari 328 od jednoho z vývojářů Quake, ale také se nesmazatelně zapsal do herní historie.

Tahle výhra sice není největší peněžně, ale co do významu, se jedná o skutečnej unikát.

 

 


 

Prostě a jednoduše ty částky, který tam lítaj jsou naprosto out of this world a bejt tebou už uvažuju buď o esportový kariéře nebo aspoň k jaký hře povedeš svýho potomka.

PS. Ohromený komentáře nech pod článkem… Díky.

 


 


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

REPREZENTUJ SVOU UNIVERZITU V ESPORTU!
Naše republika překonává éru Michala Davida a Helči Vondráčkový a nepřestává shockovat! Tentokrát naštěstí o něco lépe. Pár akčních jedinců si…
Dočíst celý
Mobilní hraní není jenom casual. Zkus herní telefony nebo Apple Arcade.
Mobilní hry mají většinou mezi hráči dost špatnou pověst a ono se ani není čemu divit. Stačí se podívat na populární žebříčky a zjistíš, že se na…
Dočíst celý
Big Shock! a Prima COOL? Esport jak vyšitej!
Určitě si už nějakou dobu říkáš, kdy se Big Shock! opře do gamingu skutečně naplno. No, tak je to konečně tady! Přečti si článek a uvidíš, že tahle…
Dočíst celý