Nové hry v listopadu: Battlefield se vrací do 2. světové války, Fallout nabízí on-line hraní a přišlo také nové Darksiders

Předchozí měsíce sice již přinesly řadu velkých her, pořád je ale v zásobě na letošní rok dostatek kousků. Tento měsíc nás čeká hlavně nový Battlefield V, který byl odložen z původního říjnového data.

Battlefield V
Od vydání Battlefield 1 uplynuly dva roky, takže letos je čas na nové pokračování série. Studio DICE se nyní vrací do éry, kde série před dlouhými lety začala a nabídne hráčům 2. světovou válku. Call of Duty se sice do této éry vrátilo již minulý rok, Battlefield ale nabízí úplně jiná zážitek z on-line bitev, takže fanoušci tohoto typu her dostanou po dlouhých letech hru kulis druhého globálního konfliktu. Kromě tradičního on-line zápolení se můžeme těšit na příběhovou část. Po vzoru předchozí hry bude opět podána formou válečných příběhů, takže se dostaneme do kůže řady hrdinů v různých koutech světa. Jeden z trailerů třeba odhalil pasáž na lyžích v Norsku.

On-line část Battlefield V nabídne v den vydání osm map. Nedávno je všechny představil nový trailer plný výbušných záběrů a rozhodně se máme na co těšit. Podíváme se do písečné Afriky, zamrzlého Norska či barevné Francie. Tvůrci plánují mapy postupně přidávat a to pro všechny hráče zdarma.

Battlefield V by měl dostat vůbec nejvíce dodatečného obsahu a ten již nebude schovaný za Premium Pass, aby nedocházelo ke štěpení komunity. Pozděj po vydání tak dorazí třeba kooperativní režim Combined Arms pro čtyři hráče a na jaře příštího roku potom velmi očekávaný battle royale režim Firestorm. Ten se bude hrát v tradičních 4členných četách.

Battlefield V vyjde 20. listopadu pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Předplatitelé Origin Access Premier na PC dostanou plnou verzi hry s předstihem pár dnů.


Fallout 76
Sérii Fallout máme všichni bezpečně zažitou jako obří dobrodružství pro jednoho hráče v post-apokalyptickém světě. Pro Fallout 76 to ale neplatí, Bethesda se totiž rozhodla, že zkusí multiplayer. V nelítostném světě série Fallout se tak nově budete moci pokusit přežít ve spojení až se třemi dalšími hráči, ale klidně můžete risknout sólo. Hra neobsahuje žádné počítačem řízené přeživší, všechny lidské postavy tak budou ostatní hráči. Samotný herní svět je tentokrát zasazen do státu West Virginia a velikostně je zhruba 4krát větší než Fallout 4. Zkrátka hromada prostoru pro vyřádění se. S větším světem jdou ruku v ruce také grafická vylepšení, aby Fallout 76 mohl pořádně vyniknout.

Díky novému systému Construction and Assembly Mobile Platform (C.A.M.P.) budete moci stavět obydlí kdekoliv na mapě. Získáte tak přístup k zásobám, bezpečí a klidně budete moci spustit vlastní obchod pro ostatní hráče. Studio ale varuje, že ne každý bude vůči sousedům přátelský.

Velkou kapitolou Fallout 76 jsou nukleární zbraně. Jakmile se vám podaří získat kódy pro jejich spuštění, můžete je vypálit kamkoliv na mapu. Tím herní svět dost změníte a vzniklý kráter třeba otevře přístup k nalezení mocných zbraní a výbavy. Jenže pozor, výsledná radiace přiláká také silná monstra.

Fallout 76 vyjde 14. listopadu pro PC (hra není na Steamu), PlayStation 4 a Xbox One.


Darksiders III
Listopad jen tak tak stihne také nové Darksiders. Fanoušci rychlý bojovek dostanou v pořadí již třetí díl oblíbené série a mohou se těšit na dalšího jezdce apokalypsy. Tentokrát to bude nebezpečná Fury, která v boji využívá primárně bič a magii, aby s monstry pořádně zatočila. Bič využijete i mimo boj, pomůže vám překonávat dlouhé vzdálenosti. Autoři pro Fury připravili několik rozdílných forem. Můžete se do nich přepnout a získat tak jinou zbraň (třeba obří kladivo) a také nové sety schopností. Každá se hodí pro jiné situace a jedná se o skvělé oživení hry.

Herní svět třetího Darksiders bude podobně jako dvojka otevřený a nabídne při postupování příběhem dostatek možností pro vedlejší prozkoumávání. Těšit se můžeme také na různé okolní kulisy, takže se nemusíme bát, že bychom stále bojovali v podobném prostředí. Úkol pro Fury nebude zrovna snadný, je třeba zlikvidovat “Sedm smrtelných hříchů”, takže soubojů s bossy si určitě užijeme dosyta.

Darksiders III vychází 27. listopadu pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. 


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Drsná nebo milá Big Shock! závodnice Dakaru? Rozhovor s Ollie Roučkovou.
První Češka co dojela Rally Dakar? Tohle nebude žádnej velkej shock, samozřejmě je to jedna z našich shock hunters Ollie Roučková! Krásná drsňačka,…
Dočíst celý
Návrat krvavé ikony ve velkém stylu: Vyšlo nové God of War pro PlayStation 4
Hráči, kterým doma pod televizí leží aktuální konzole od Sony, se dočkali jedné z největších exkluzivit tohoto roku. Řeč je samozřejmě o návratu…
Dočíst celý
Neseď doma, dej si Big Shock! A vyraž za hudbou!
Jo jasně, je sice zima, takže nejvíc frčí válení v peřinách, ale tam tě toho moc neshockne a nějaký #ShockYourself už vůbec nehrozí. Nedělej Zagorku,…
Dočíst celý