Star Wars Jedi: Fallen Order je tady! Dočkáme se nejlepší Star Wars hry?

Fanoušci Star Wars her to v posledních letech neměli jednoduché. Zatímco v kinech se objevují nové díly hlavní ságy, samostatné příběhy jako třeba Rogue One nebo Solo či dokonce seriály, s hrami to bylo dost neveselé. Ale doufáme, že se svítá na lepší zítřky!

 

Star Wars hry

V posledních letech vyšly prakticky pouze dvě Battlefront hry a jedna MMO v podobě Star Wars: The Old Republic. Snad není nutné připomínat, že se moc nepovedly a hlavně se nevěnovaly tomu, co by si řada hráčů přála. Konkrétně soubojům se světelným mečem a příběhu.

 

 

Také čekáte na Star Wars hru v podobném duchu? Už stačí jen chvilka, 15. listopadu totiž vychází Star Wars Jedi: Fallen Order, a pokud se hra povede, mohli bychom se dočkat nejlepšího Star Wars titulu poslední dekády a třeba i hry roku.

 

 

 


 

Ověřené studio

Na Fallen Order pracuje studio Respawn, které zatím do herního světa přineslo sérii Titanfall a Apex: Legends. Vývoj hry vede Stig Amussen, jeho jméno jsi možná ještě neslyšel, ale dost významně se podílel na God of War sérii.

Nová hra už jenom ze stručného popisku zní jako splněný sen, nejen pro hráče, kterým chybí legendární Jedi Knight, ale i pro ty, kteří prostě chtějí příběh a světelný meč.

 

 

Děj je zasazen pět let po událostech Pomsty Sithů. Hrát budeš jako Cal Kestis, mladý padawan, který přežil nechvalně známý rozkaz 66 a je na útěku před Impériem.

Trailer už prozradil, že Cal po něčem důležitém v galaxii pátrá, a navíc s Impériem v patách. Na jeho cestě mu budou pomáhat kumpáni a objeví se třeba Saw Gerrera.

 

 


 

Gameplay

Na hodnocení příběhu je ještě brzy, každopádně vydavatel nedávno ukázal velkým zahraničním webům tři hodiny hraní a výsledné preview vypadaly velice slibně.

Třeba IGN bylo nadšené z velikosti herního světa či propracovaného stromu schopností a mluvilo o Fallen Order, jako o možné hře roku. Podobně nadšený byl redaktor VG24/7, kterého vyzkoušení přesvědčilo, že si musí zahrát hned v den vydání.

 

 

Ačkoliv Star Wars Jedi: Fallen Order klade na příběh velký důraz, neznamená to, že bude lineární. Rozsáhlý herní svět nabídne dostatek svobody a bude jen na tobě, v jakém pořadí jednotlivé planety navštívíš. Stačí si na galaktické mapě své lodi vybrat.

Planety mají mít vždy jeden hlavní cíl nutný k příběhu a také hromadu vedlejších činností pro hráče, kteří chtějí prozkoumávat dále.

Často se ti také stane, že budeš muset na jedné planetě nejdřív získat nové schopnosti, abyste na jiné mohl pokračovat “hlouběji” do neprobádané části.

 

 

Celé to nebude jenom o soubojích s běžnými protivníky či bossy. Nemalou část hry má zabrat skákání a podobná akrobacie a rovněž řešení logických hádanek nebo třeba hledání skrytých předmětů, který ti můžou při soubojích pomoct.

Fallen Order nabídne čtyři úrovně obtížnosti podle toho, jak moc velkou výzvu hledáš.

 


 

Star Wars Jedi: Fallen Order vychází 15. listopadu pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. My se moc těšíme a doufáme, že se hra opravdu povede. Už je na čase, aby Star Wars universum dostalo herní pecku.

 


 

Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Natočili jsme seriál! Nakoukni za oponu Dakarské etikety Ladislava Špačka
Je těžký tomu uvěřit, ale i Big Shock! má vlastní seroš. Skoro by se dalo říct dokument, páč se v něm i něčemu přiučíš. O co že jde? Přece vybrané…
Dočíst celý
Neseď doma, dej si Big Shock! A vyraž za hudbou!
Jo jasně, je sice zima, takže nejvíc frčí válení v peřinách, ale tam tě toho moc neshockne a nějaký #ShockYourself už vůbec nehrozí. Nedělej Zagorku,…
Dočíst celý
Kamión, Dakar a Big Shock! Čti rozhovor s Martinem Macíkem
Dneska na našem Big Shock! blogu vítáme Martina Macíka! Kdo, že to je? To si snad děláš srandu ne?! Přece náš Shockhunter jezdec a kamioňák v jednom!…
Dočíst celý