Nové hry v říjnu: Řecká odysea, Call of Duty nebo western od autorů GTA.

Letošní říjen je na velkolepé a očekávané hry nezvykle silný. My vám ukážeme tři vybrané, které si rozhodně zaslouží pozornost. Jestliže hrajete na konzoli PlayStation 4 nebo Xbox One, tak se vás týkají všechny tři kousky.

 

 


 

Assassin's Creed: Odyssey

Ubisoft si trošku překvapivě nedal roční pauzu a po Origins z minulého roku, který nám ukázalo starodávnej Egypt, tady máme výlet do antickýho Řecka v podání nového dílu Odyssey.

Naštěstí se ukázalo, že absence pauzy se na kvalitě hry neprojevila negativně a díky již vydanejm recenzím víme, že Odyssey patří mezi ty nejlepší Assassin's Creed hry. Byť se může zdát dost podobnej Origins, pod povrchem čeká spousta změn a je to mnohem víc než jen zasazení do jiný geografický lokace.

Novej Assassin's Creed je již zcela plnohodnotné RPG, takže si dosyta užiješ vývoj svýho hrdiny, vybírání předmětů a schopností, no a vůbec vše, co ke hrám na hrdiny patří.

Série s RPG prvky koketovala již dlouho, Odyssey tento proces dokončilo. Stejně jako ve starším Syndicate si můžete vybrat ze dvou hrdinů - k dispozici jsou Alexios a Kassandra.

V příběhu na vás čeká řada příběhových dialogů, ve kterejch si budeš moct vybrat odpověď a výrazně tím ovlivnit průběh vyprávění.

 

 

Vrací se taky námořní bitvy a jelikož se hra odehrává na pozadí konfliktu mezi Spartou a Athénami, zažiješ i masivní bitvy na pevnině.

Navíc si opět můžeš vybrat, komu svý schopnosti poskytneš a tím určit, kterej ze dvou rivalů získá převahu.

Ještě by se dalo mluvit o medůze, kterou se můžeš vydat zlikvidovat, systému žoldáků, kteří ti mohou jít po krku nebo o krásách herního světa, ale už asi dávno chápeš, že Odyssey je zkrátka nabušený obsahem a jen tak tě neomrzí.

Nový Assassin's Creed je k dispozici pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

 


 

Call of Duty: Black Ops IIII

Nový Call of Duty hry vycházely s železnou pravidelností vždy začátkem listopadu. Letos se ale Activision rozhodl vydat pokračování již v polovině října. V době, kdy čteš tento článek, tak už může být nový Black Ops 4 na pultech obchodů, kde se objeví od 12. října pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Sérii bývá často vyčítáno, že se rok od roku moc nemění. To v minulosti pro Black Ops neplatilo zase tolik (Treyarch zkoušel třeba volitelné mise, nebo možnosti rozhodnutí) a letos je zde jedna podstatná změna.

Ve hře nenajdeš příběhovou kampaň. Tvůrci zřejmě ze statistik zjistili, že ji většina hráčů nedokončí nebo vůbec nezapne a tak dali přednost jiný novince.

Obří zájem okolo battle royale her v čele s Fortnite ti určitě neuniknul a právě to je hlavní novinkou čtvrtého Black Ops. Tvůrci připravili režim Blackout, kterej vás a další desítky hráčů vezme na obří mapu a podle battle royale pravidel (poslední naživu vyhrává, sbírání předmětů & zmenšující se mapa) tě nechá bojovat s ostatními četami po čtyřech

 Blackout bylo možné testovat v betě a novinka se hráčům dost zamlouvala.

 

 

Další součástí Black Ops 4 je potom tradiční multiplayer, kterej nabídne 14 map a taky dva nový módy zaměřený na týmovou spolupráci. Vrátil se rovněž systém specialistů z předchozího Black Ops 3 a na listopad se chystá zdarma vydání mapy Nuketown.

No a poslední díl skládačky samozřejmě tvoří zombie režim tradičně rozdělenej na kapitoly. Obsahu je více než v minulosti a na hráče čekají tři rozsáhlé a samostatné mapy k pokoření. Další přijdou jako dodatečnej obsah.

Jestli chceš vědět všechno pěkně podrobně čekni náš článek čistě o Black Ops 4.

Call of Duty: Black Ops 4 je dostupné pro PC (poprvé přes Battle.net), PlayStation 4 a Xbox One.

 


 

Red Dead Redemption 2

Pro řadu hráčů je zřejmě právě Red Dead Redemption 2 nejočekávanější hrou tohoto měsíce a možná i roku. Rockstar Games zkrátka nevydávají nový hry každej rok a když se tak stane, jedná se o mimořádnou herní událost.

Nový Red Dead Redemption slibuje především obrovskej záběr ve stylu posledního GTA V.

Čeká tě nezapomenutelný westernový dobrodružství jako člena obávanýho gangu, se kterým budeš putovat po celých Spojených státech.

Příběhová část je pouze zlomek toho, co Red Dead Redemption 2 nabídne.

K dispozici bude hromada vedlejších činností od rozsáhlých úkolů přes lov divé zvěře, až po relax v podobě nějaký hry v místní putyce. Pomocí zveřejněnejch videí nás Rockstar už dost dobře přesvědčil o tom, že se zkrátka nudit nebudeme a každej by si měl přijít na svý.

Úchvatné scenérie herního světa asi není třeba popisovat, stačí se podívat na videa nebo screenshoty.

 

 

Red Dead Redemption 2 má přinést opět těžko překonatelnej cit pro detail. Jeden příklad za všechny? Když si ve hře vypneš mini mapku pro snadnou navigaci, tak ti začnou postavy při dialogu říkat i kudy se kam dostat a tím tě hra zaručeně ještě více vtáhne. Nepochybujeme o tom, že podobných vychytávek bude ve hře více.

No a pak je tu Red Dead Online, který bylo zatím jen stručně představeno. Čekat můžeš živoucí svět ve stylu GTA Online, kde půjde strávit další stovky hodin.

Hra sice vychází až 26. října pro PlayStation 4 a Xbox One, ale už teď začni vymýšlet, kde na ni vezmeš čas. Budeš ho potřebovat.

O PC verzi se spekuluje, oficiálně se ale nic neví. Snad dorazí alespoň se zpožděním.
 


 

 

Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

SHOCK CHALLENGE SE BLÍŽÍ. ČTI ROZHOVOR SE ZORKOU HEJDOVOU!
Ambasadorkou Shock Challenge pro Evropu 2 je Zorka Hejdová a stejně jako Mila Jovovich v Resident Evil se bude muset utkat s hordou zombíků. Čti dál…
Dočíst celý
Kanoistika na blogu. Čti rozhovor s Majklem Jáně!
Voda stříká, mísí se s potem a pádlo v ruce balancuje mezi proudy, tak přesně tohle je Majklův denní chleba. Právě teď a tady ti nabízíme okýnko do…
Dočíst celý
Dark souls na mobilu! Zkouší Pascal's Wager dosáhnout nemožného?
Obtížnosti se běžně dělí na lehkou, střední, těžkou, hardcore a “Dark Souls”. Jenže je možné hrát takový brutál na mobilu? To uvidíme! Přečti si o…
Dočíst celý