Nové hry v říjnu: Velkolepá řecká odysea, Call of Duty s battle royale nebo očekávaný western od autorů GTA

Letošní říjen je na velkolepé a očekávané hry nezvykle silný. My vám ukážeme tři vybrané, které si rozhodně zaslouží pozornost. Jestliže hrajete na konzoli PlayStation 4 nebo Xbox One, tak se vás týkají všechny tři kousky.

Assassin's Creed: Odyssey
Ubisoft si trošku překvapivě nedal roční pauzu a po Origins z minulého roku, které nám ukázalo starodávný Egypt, tady máme výlet do antického Řecka v podání nového dílu Odyssey. Naštěstí se ukázalo, že absence pauzy se na kvalitě hry neprojevila negativně a díky již vydaným recenzím víme, že Odyssey patří mezi ty nejlepší Assassin's Creed hry. Byť se může zdát dost podobný Origins, pod povrchem čeká spousta změn a není to pouze zasazení do jiné geografické lokace.

Tak třeba je Assassin's Creed již zcela plnohodnotné RPG, takže si dosyta užijete vývoj vašeho hrdiny, vybírání předmětů a schopností no a vůbec vše, co ke hrám na hrdiny patří. Série s RPG prvky koketovala již dlouho, Odyssey tento proces dokončilo. Stejně jako ve starším Syndicate si můžete vybrat ze dvou hrdinů - k dispozici jsou Alexios a Kassandra. V příběhu na vás čeká řada příběhových dialogů, kde si budete moci vybrat odpověď a výrazně tím ovlivnit průběh vyprávění.

https://www.youtube.com/watch?v=gENNqLpefa4

Vrací se také námořní bitvy a jelikož se hra odehrává na pozadí konfliktu mezi Spartou a Athénami, zažijete také masivní bitvy na pevnině. Navíc si opět můžete vybrat, komu své schopnosti poskytnete a tím určit, který ze dvou rivalů získá převahu. Ještě by se dalo mluvit o medůze, jenž se můžete vydat zlikvidovat, systému žoldáků, kteří vám mohou jít po krku nebo o krásách herního světa, ale už asi chápete, že Odyssey je zkrátka nabušené obsahem a jen tak vás neomrzí.

Nové Assassin's Creed je k dispozici pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.


Call of Duty: Black Ops IIII
Nové Call of Duty hry vycházely s železnou pravidelností vždy začátkem listopadu. Letos se ale Activision rozhodl vydat pokračování již v polovině října. V době, kdy čtete tento článek, tak už může být nové Black Ops 4 na pultech obchodů, kde se objeví od 12. října pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Sérii bývá často vyčítáno, že se rok od roku moc nemění. To v minulosti pro Black Ops neplatilo zase tolik (Treyarch zkoušel třeba volitelné mise, nebo možnosti rozhodnutí) a letos je zde jedna podstatná změna. Ve hře nenajdete příběhovou kampaň. Tvůrci zřejmě ze statistik zjistili, že ji většina hráčů nedokončí nebo vůbec nezapne a tak dali přednost jiné novince.

Obří zájem okolo battle royale her v čele s Fortnite jsme zřejmě zaznamenali a právě to je hlavní novinkou čtvrtého Black Ops. Tvůrci připravili režim Black Ops, která vás a další desítky hráčů vezme na obří mapu a podle battle royale pravidel (poslední naživu vyhrává, sbírání předmětů & zmenšující se mapa) vás nechá bojovat s ostatními četami po čtyřech. Blackout bylo možné testovat v betě a novinka se hráčům dost zamlouvala.

https://www.youtube.com/watch?v=6kqe2ICmTxc

Další součástí Black Ops 4 je potom tradiční multiplayer, který nabídne 14 map a také dva nové módy zaměřené na týmovou spolupráci. Vrátil se rovněž systém specialistů z předchozího Black Ops 3 a na listopad se chystá zdarma vydání mapy Nuketown.

No a poslední díl skládačky samozřejmě tvoří zombie režim tradičně rozdělený na kapitoly. Obsahu je více než v minulosti a na hráče čekají tři rozsáhlé a samostatné mapy k pokoření. Další přijdou jako dodatečný obsah.

Call of Duty: Black Ops 4 je dostupné pro PC (poprvé přes Battle.net), PlayStation 4 a Xbox One.


Red Dead Redemption 2
Pro řadu hráčů je zřejmě právě Red Dead Redemption 2 nejočekávanější hrou tohoto měsíce a klidně i roku. Rockstar Games zkrátka nevydávají nové hry každý rok a když se tak stane, jedná se o mimořádnou herní událost. Nové Red Dead Redemption slibuje především obrovský záběr ve stylu posledního GTA V. Čeká na vás nezapomenutelné westernové dobrodružství jako člena obávaného gangu, se kterým budete putovat po celých Spojených státech.

Příběhová část je pouze zlomek toho, co Red Dead Redemption 2 nabídne. K dispozici bude hromada vedlejších činností od rozsáhlých úkolů přes lov divé zvěře až po relax v podobě některé z her v místní putyce. Pomocí zveřejněných videí nás Rockstar už dost dobře přesvědčil o tom, že se zkrátka nudit nebudeme a každý by si měl přijít na své. Úchvatné scenérie herního světa asi není třeba popisovat, stačí se podívat na videa nebo screenshoty.

https://www.youtube.com/watch?v=Dw_oH5oiUSE

Red Dead Redemption 2 má přinést opět těžko překonatelný cit pro detail. Jeden příklad za všechny? Když si ve hře vypnete mini mapku pro snadnou navigaci, tak vám začnou postavy při dialogu říkat také, kudy se kam máte dostat a tím vás hra ještě více vtáhne. Nepochybujeme o tom, že podobných vychytávek bude ve hře více.
No a pak je tu Red Dead Online, které bylo zatím stručně představeno. Čekat můžeme živoucí svět ve stylu GTA Online, kde půjde strávit další stovky hodin. Hra sice vychází až 26. října pro PlayStation 4 a Xbox One, ale už teď začněte vymýšlet, kde na ni vezmete čas. O PC verzi se spekuluje, oficiálně se ale nic neví. Snad dorazí alespoň se zpožděním.
 

Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Shockhunter motorkář na Dakaru! Rozhovor s Honzou Brabcem
Od mala jezdí na motorce, je to několikanásobnej mistr Český republiky v motocrossu, umí lítat s letadlem a miluje zbraně. Letos pojede už podruhý…
Dočíst celý
Nové hry v listopadu: Battlefield se vrací do 2. světové války, Fallout nabízí on-line hraní a přišlo také nové Darksiders
Předchozí měsíce sice již přinesly řadu velkých her, pořád je ale v zásobě na letošní rok dostatek kousků. Tento měsíc nás čká hlavně nový…
Dočíst celý
Největší novinky z letošního herního svátku E3 2018, které prostě musíte vidět
Los Angeles opět patřilo hrám. Velcí, malí vydavatelé a indie studia ukázala novinky a došlo rovněž k odhalení zbrusu nových her. Postupně si v…
Dočíst celý