Nové hry v únoru: Fanoušci stříleček mají žně. Vychází totiž další díl Metro, Far Cry a zbrusu nové Anthem od BioWare

Máme tu nový měsíc a s ním samozřejmě dorazí spousta nových her. Tentokrát si dosyta užijí fanoušci stříleček, protože tři největší hry patří právě do tohoto žánru. Rádi ve hrách střílíte? Na únorovém menu jsou dvě odlišné postapokalyptické příběhovky a jedna sci-fi on-line novinka.

Metro Exodus
Exodus bude již třetí díl úspěšné herní série Metro, která vznikla na motivy stejnojmenné knihy a její předchozí hry se (nepřekvapivě) odehrávaly primárně v útrobách ruského metra v postapokalyptickém světě plném mutantů. Říkáte si, že potřetí už budou tunely nuda? Něco podobného napadlo tvůrce ze 4A Games a v Exodus nás vezmou hezky na povrch.

A abychom se na povrchu nenudili, tak je připravena rovnou epická cesta přes celé zničené Rusko, se kterou nám pomůže obrněný vlak Aurora. Toto pojetí příběhu dovolí tvůrcům odvyprávět celý rok a také přinést rozmanité lokace, nebezpečná monstra a spoustu frakcí nepřátel. Mrkněte na nedávno zveřejněné 5minutové video, které ukazuje, že se skutečně máme na co těšit.

 

Jako další novinky přinese Exodus v porovnání s předchozími hrami větší důraz na prvky známé ze žánru RPG. Poznáme to hlavně u zbraní. Ty půjdou velmi detailně upravovat a vylepšovat a zároveň se o ně budete muset patřičně starat. Pokud tedy nechcete, aby se uprostřed náročné přestřelky zasekly.
Metro Exodus vyjde 15. února pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.


Far Cry New Dawn

Ve stejný den jako nové Metro se na pultech obchodů objeví také nové Far Cry, které bylo představeno relativně nedávno a přinese vlastní zpracování postapokalyptického světa. Bude o poznání barevnější. Ačkoliv se hra odehrává ve světě, kde atomové zbraně způsobily zkázu, tvůrcům se povedlo naroubovat příběh na konec Far Cry 5. Takže nás opět čeká Montana a Hope County, ale o 17 let později a s notně pozměněným herním světem.

Přeživší terorizuje gang Highwaymen s čele s dvojicí nemilosrdných sester. V trailerech je Ubisoft ukazuje prominentně, takže vás při hraní určitě nepřekvapí. Záporák Joseph Seed bude mít comeback a jak stihl vykecat jeden z trailerů, zřejmě s ním budeme v určité rovině v tomto nehostinném světě muset spolupracovat. No bude sranda a o příběhové zvraty se určitě bát nemusíme.

New Dawn přinese systém domovské základny, kterou budeme v průběhu hraní vylepšovat a tím si odemkneme třeba lepší zbraně. Také zbraňový systém se inspiroval u RPG her a těšit se můžeme třeba na výrobu lepších zbraní a tak podobně. Abychom celou hru nestrávili jenom v Montaně, připravili tvůrci tzv. “expedice”, což jsou speciální mise a vezmou nás hledat suroviny a předměty různě po USA.

Jak už bylo řečeno, Far Cry New Dawn vyjde 15. února a to pro PC, PlayStation 4 a Xbox One se sníženou cenou v porovnání s “tradičními” Far Cry hrami.


Anthem

Poslední vybraná střílečka je pro hráče, kteří ocení při hraní společnost v podobě dalších hráčů. Nejjednodušeji se dá Anthem představit, pokud znáte hry Destiny nebo The Division. Nabídne totiž velký otevřený svět a hromadu možností, jak ho prozkoumávat s partou kamarádů. Takže můžete splnit příběh, vrhnout se na řadu vedlejších aktivit nebo se jen tak potloukat herním světem.

Na Anthem už hezkých pár let pracuje studio BioWare, které nám přineslo hlavně série Dragon Age a Mass Effect, takže určitá kvalita novinky je snad zaručena. Slíben je propracovaný příběh a promyšlené “endgame”, čímž se označují herní aktivity po skončení příběhu a získání maximální úrovně.

Anthem se v porovnání s konkurenty liší hlavně důrazem na létání díky speciálním oblekům Javelin. Těch je několik typů a nahrazují tradiční herní třídy. Výhodou tohoto přístupu je fakt, že vaše postava může mít obleků více a v domovské základně si vždy vybrat, jaký si na danou misi vezmete. Létání dovolí snadný pohyb po mapě a také vertikální design herního světa + můžete hezky pod hladinu. Jestli jste se někdy chtěli cítit jako Iron Man - v této hře tomu budete mít zřejmě nejblíž.

Herní svět mají rovněž oživit tzv. live eventy, což jsou náhodné události a změny. V Anthem budou dost spojené s počasím, například se přižene silná ohnivá bouře a přinese s sebou silné nepřátele. Právě to mohli hráči zažít už v proběhlé demoverzi. Po vydání má určitě vydavatel a tvůrci v plánu hromadu dodatečného obsahu jak je koneckonců u moderních her zvykem.

Anthem vychází 22. února pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Na PC půjde hrát také pomocí předplatného Origin Access Premier, stejně jako další nové hry od EA.
 


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Nejnovější z Shockhunters. Čti rozhovor s Terezou Fišerovou!
Zajímá tě, jaké to je mít v jednadvaceti letech bronz z Ria? Tak čti dál! Jaká je to dřina, a co všechno musíš obětovat, abys byla ta nejlepší? To…
Dočíst celý
E-sport mindsets: Co je to tilt, a jak se toho zbavit?
Určitě to dobře znáš, prohraješ jednou a zapneš další hru. Chytneš leavera a zase prohra. Zapneš další, všichni si nadávaj a někdo vyloženě trolí. Ty…
Dočíst celý
Adrenalin Challenge je tady! Rozhovor s Ondrou Urbanem.
UŽ JE TO TADY !!! První ze 4 výzev: Adrenaline Challenge zná svý výherce. O těch ještě uslyšíme… Teď, se ale podíváme, kdo je ambasadorem první…
Dočíst celý