Nové hry v únoru: Další díl Metro, Far Cry a nový Anthem.

Máme tu novej měsíc a s ním samozřejmě dorazí spousta novejch her. Tentokrát si dosyta užijí fanoušci stříleček, protože tři největší hry patří právě do tohoto žánru. Máš rád střílečky? Super! Na únorovým menu jsou dvě odlišný postapokalyptický příběhovky a jedna sci-fi on-line novinka.

 

 


 

Metro Exodus

Exodus bude již třetí díl úspěšný herní série Metro, která vznikla na motivy stejnojmenné knihy a její předchozí hry se (nepřekvapivě) odehrávaly primárně v útrobách ruskýho metra v postapokalyptickým světě plným mutantů. Říkáš si, že potřetí už budou tunely určitě nuda? Něco podobnýho napadlo tvůrce ze 4A Games a v Exodus nás vezmou hezky na povrch.

A aby ses na povrchu nenudil, tak je připravena epická cesta přes celý zničený Rusko, se kterou ti pomůže obrněnej vlak Aurora. Tohle pojetí příběhu dovolí tvůrcům odvyprávět celej rok a taky přinýst rozmanitý lokace, nebezpečná monstra a spoustu frakcí nepřátel.

Mrkněte na nedávno zveřejněné video, který ukazuje, že se skutečně máme na co těšit.

 

 

Jako další novinky přinese Exodus v porovnání s předchozími hrami větší důraz na prvky známé ze žánru RPG. Poznáme to hlavně u zbraní. Ty půjdou velmi detailně upravovat a vylepšovat a zároveň se o ně budeš muset patřičně starat. Pokud tedy nechceš, aby se uprostřed náročný přestřelky zasekly.

Metro Exodus vyjde 15. února pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

 


 

Far Cry New Dawn

Ve stejnej den jako nový Metro se na pultech obchodů objeví taky nový Far Cry, který bylo představeno relativně nedávno a přinese vlastní zpracování postapokalyptickýho světa, který bude o poznání barevnější.

Ačkoliv se hra odehrává ve světě, kde atomový zbraně způsobily zkázu, tvůrcům se povedlo naroubovat příběh na konec Far Cry 5. Takže tě opět čeká Montana a Hope County, ale o 17 let později a s notně pozměněným herním světem.

Přeživší terorizuje gang Highwaymen s dvojicí nemilosrdnejch sester v čele. V trailerech je Ubisoft ukazuje prominentně, takže tě při hraní určitě nepřekvapí. Záporák Joseph Seed bude mít comeback a jak stihl vykecat jeden z trailerů, zřejmě s ním budeme v určitý rovině v tomto nehostinným světě muset spolupracovat.

No bude sranda a o příběhový zvraty se určitě bát nemusíš.

 

 

New Dawn přinese systém domovský základny, kterou budeš v průběhu hraní vylepšovat a tím si odemkneš třeba lepší zbraně. Taky zbraňovej systém se inspiroval u RPG her a těšit se můžeš třeba na výrobu lepších zbraní a tak podobně.

A abys celou hru nestrávil jenom v Montaně, připravili tvůrci tzv. “expedice”, což jsou speciální mise, který tě pošlou hledat suroviny a předměty různě po USA.

Jak už bylo řečeno, Far Cry New Dawn vyjde 15. února a to pro PC, PlayStation 4 a Xbox One se sníženou cenou v porovnání s “tradičními” Far Cry hrami.

 


 

Anthem

Poslední vybraná střílečka je pro hráče, kteří ocení při hraní společnost v podobě dalších hráčů. Nejjednodušeji se dá Anthem představit, pokud znáš hry Destiny nebo The Division. Nabídne totiž velkej open world a hromadu možností, jak ho prozkoumávat s partou kamarádů. Takže můžeš splnit příběh, vrhnout se na řadu vedlejších aktivit nebo se jen tak potloukat herním světem.

Na Anthem už hezkých pár let pracuje studio BioWare, který nám přineslo hlavně série Dragon Age a Mass Effect, takže určitá kvalita novinky je snad zaručena. Slíben je propracovanej příběh a promyšlený “endgame”, čímž se označují herní aktivity po skončení příběhu a získání maximální úrovně.

Anthem se v porovnání s konkurenty liší hlavně důrazem na létání díky speciálním oblekům Javelin. Těch je několik typů a nahrazují tradiční herní třídy.

Výhodou tohoto přístupu je fakt, že tvoje postava může mít obleků více a v domovský základně si můžeš vždy vybrat, jakej si na danou misi vezmeš. Létání dovolí snadnej pohyb po mapě a také vertikální design herního světa + můžeš hezky pod hladinu.

Jestli ses někdy chtěl cítit jako Iron Man v týto hře tomu budeš mít zřejmě nejblíž.

 

 

Herní svět maj rovněž oživit tzv. live eventy, což jsou náhodný události a změny. V Anthem budou dost spojené s počasím, například se přižene silná ohnivá bouře a přinese s sebou ještě silnější nepřátele. Právě to mohli hráči zažít už v proběhlé demoverzi.

Po vydání má určitě vydavatel a tvůrci v plánu hromadu dodatečnýho obsahu, jak je koneckonců u moderních her zvykem.

Anthem vychází 22. února pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Na PC půjde hrát také pomocí předplatného Origin Access Premier, stejně jako další nové hry od EA.
 


 

 

Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Poslechni si podcast s Ollie Roučkovou
Poslechni si náš podcast hned teď. Přímo na blogu. Vyber si platformu, která ti sedne a zjisti, co všechno nám o sobě prozradila Ollie Roučková!…
Dočíst celý
Užitečnej esport mindset: Ragovat se nevyplácí.
Jestli paříš spíše onlinovky než Kingdome Come, určitě tě někdy napadlo přestat hrát a začít trénovat. Pokud tě tohle ještě nenapadlo, tak tenhle…
Dočíst celý
Karel poprvé v akci. Trénink na Dakar odstartoval vítězstvím!
Červenec nám pomalu končí a jeho poslední víkend se nesl ve znamení Karlovy velký zkoušky. Kdo, že je Karel? No to snad nemyslíš vážně! Čti dál a…
Dočíst celý