Nové hry v prosinci: Výbuchy a tornáda v novém Just Cause, pokračování taktické on-line akce Insurgency nebo retro návrat první generace PlayStation

Prosinec je tradičně silnější spíše na herní výprodeje, abyste se mohli zásobit na zimu, každopádně letos se urodilo pár zajímavých kousků, které si na řádcích níže představíme. Vlastně vám ukážeme hned 22 her.

Just Cause 4

Série Just Cause symbolizuje chaos, svobodu, kreativitu při ničení a hromadu výbuchů. Již vydaný čtvrtý díl na zavedený recept navazuje a přináší spoustu novinek. Tvůrci ze studia Avalanche totiž připravili zbrusu nový herní engine. Nejenom, že se tak hra dočkala svěžího grafického kabátku, umí také nové triky. Jedním z těch důležitějších jsou v nové hře tornáda.

Ta se celkem často objeví v herním světě a přinesou s sebou zkázu. Když je dobře využijete, tak se zkáza může týkat nepřátelské základny. Nechybí ani silné tropické bouře a další extrémní počasí. Na pořadu dne je rovněž rozmanitost herního světa. Způsobovat výbuchy budete v džungli, na poušti či na zamrzlých vrcholcích hor.

Hlavní hrdina Rico Rodriguez ve čtyřce zamířil do fiktivního státu Solís, kde pátrá po své minulosti a okolnostech smrti svého otce. Příběh je tradičně spíše kulisou a hra na něj neklade velký důraz. Vašimi protivníky je velmi dobře vybavená organizace Black Hand, kterou s pomocí povstalců musíte zlikvidovat.

Just Cause 4 vyšlo pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.


Insurgency: Sandstorm

Zhruba v polovině měsíce dorazí pokračování překvapivého indie hitu Insurgency. Taktické on-line střílečky, která si zakládá na to, že se hraje dost odlišně oproti zavedeným a arkádovým střílečkám. Zkrátka jestli je pro vás Call of Duty nebo Battlefield moc povrchní a chtěli byste hlubší zážitek, Insurgency: Sandstorm by nemělo chybět ve vašem hledáčku.

Novinka oproti předchozí hře přináší řadu změn a vylepšení. Rozsáhlé mapy nově pojmou až 32 hráčů rozdělených na dva týmy a zabojovat si můžete také v osmi proti počítačem řízeným protivníkům. Další přídavkem jsou také lehká vozidla s kulomety. Vše navíc dobře vypadá díky použité technologii Unreal Engine 4.

Sandstorm počítá s týmovou spolupráci a taktizováním v takové míře, že třeba hlasový chat bere v potaz vaši pozici na mapě. Novinkou je rovněž přizpůsobení vzhledu vašeho vojáka, abyste mohli ostatním ukázat, že jste něco na bojišti už zažili. Tvůrci rovněž přidali nové zbraně a hromadu vylepšení pro ně.

Insurgency: Sandstorm vychází 12. prosince pro PC přes platformu Steam. Na herní konzole má hra dorazit někdy příští rok.


PlayStation Classic

Retro konzole jsou v poslední době v módě a Sony se rozhodlo, že nesmí chybět. Retro verzi první generaci konzole PlayStation již najdete na pultech obchodů a přináší přesně 20 vybraných legendárních her. Samotná konzole byla zhruba o 40 % zmenšena, přičemž ovladače si samozřejmě zachovaly původní design. PS Classic jednoduše zapojíte do sítě (stačí jakákoliv USB nabíječka) a pomocí HDMI kabelu připojíte k televizi či monitoru a zábava může začít.

Mezi hrami najdete třeba Metal Gear Solid, GTA, Rayman, Resident Evil Director’s Cut, Tekken 3 nebo Final Fantasy 7. Kompletní seznam her je zde.

Tento výčet her je finální, Sony nemá v plánu žádné rozšíření. Samotné hry trošku nepřekvapivě běží pomocí emulátoru, takže hardwarová výbava je násobně výkonnější než v případě původní konzole. Jestli jste trošku geekové, můžete mrknout podrobněji, co PlayStation Classic ukrývá.
 


Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Marek Holeček expedice Nepál 2018
Tý „vogo“, je to tam! Celá jarní výprava do Nepálského Himálaje mi připomínala myšáka v běhacím kole. Prostě makáte, a jakmile přestanete, padáte…
Dočíst celý
"Vybrali jsme Trabanta, všichni říkali, že to nejde..." Rozhovor s Danem Přibáněm!
Dneska se mrkneme pod kapotu dalšího z řad Shockhunters motoristů, snad se těšíš. Vyzpovídáme cestovatele, režiséra a novináře Dana Přibáně. Jo…
Dočíst celý
Pořádnej SHOCK? Český GAMING průmysl!
Od doby kdy vyšlo Kingdome Come: Deliverance už všichni ví, že co se herního průmyslu týče, jsme my – Češi – prostě třída. To však samo o sobě není…
Dočíst celý