Hraješ si a vyděláváš aneb jak profi hráč k penězům přišel.

Že v esportu lítaj astronomický částky jsme ti už ukázali. To však nejsou ani zdaleka všechny peníze, který v herní sféře tečou. Koukněme se dneska detailněji na to, jak si takový profesionální hráč vydělá.

 

Výhry v turnaji

Jasně, vyhraj turnaj a dostaneš prémii, a pořádnou, o tom jsme psali minule v článku: 3+1 NEJVĚTŠÍCH ESPORT PRIZE POOLŮ EVER. Jenže tyhle výhry nejsou to, čím se profi hráči primárně živí.

 

 


 

Plat

Světe div se dostávaj normální plat, jako každý jiný hokejsta nebo fotbalista. Podnikaj sami na sebe a uzavíraj smlouvy se svým klubem.

A že z nich vytřískaj pořádný prachy! Například ti nejlepší hráči si jsou schopni vydělat kolem 15 000 $ měsíčně, ale je to hodně individuální a částka je spíše orientační. I tak si o tom může většina z nás nechat jenom zdát.

Zajímavé je, že zatím se až tak moc neřeší, že by Fnatic koupili hráče od Origen, jako je tomu například ve fotbale. Smlouvy hráčů jsou zatím spíše na kratší období a proto se týmům většinou nevyplatí do konkrétních hráčů investovat.

Smlouvy se však postupně prodlužují, takže se možná brzy dočkáme i prvních větších přestupů. Jestli to bude za velký prachy, to se zatím těžko odhaduje, ale překvapenej by tím byl asi málokdo.

Ale bacha, tahle transakce probíhá jen mezi týmy, takže hráč si o tom může myslet svoje, žádný peníze navíc neuvidí a moc s tím nenadělá.

 


 

Coaching

Výhry a plat jsou základem výdělku každého hráče, ale ani zde jejich peněžní potenciál nekončí.

Leckdo z profi hráčů si přivydělává online coachingem. To taky slušně sype. Koukni třeba na tuhle stránku, www.gamersensei.com, ale je jich mraky, takže se neomezuj.

 

 

Nebo prostě čti naše esport mindsets články, ty jsou zadáčo. Třeba koukni na tenhle článek a uvidíš, že tryhard sám o sobě nestačí.

No, a když už jsme u toho coachingu, leckterý z hráčů se do něj opře profi. Takže netrénuje amatéry, ale rovnou profi týmy. Tahle kariéra se s profi hraním kloubí dost blbě, ale na “sportovní důchod” je to prostě pecka.

 


 

Takže jestli jsi ještě pochyboval o tom, jestli je profi esport lukrativní, tak už nemusíš. Prostě je, a určitě jsme nenapsali o všem, co těmto profíkům může sypat.

Například jsme vynechali reklamu, což taky není úplně k zahození.

Co na to říkáš ty? Dej nám palec do komentářů nebo si přečti některé z našich článků výše.

 


 

Sleduj náš YOUTUBE

Sleduj náš Youtube

Omrknout v novým okně

Objev podobné články

Nové hry v březnu: The Division 2, Devil May Cry a bojovka od autorů Dark Souls
Po silném herním únoru přichází březen, který po této stránce nemá předchůdci moc co závidět a přinese taky hromadu novejch her. Trojici…
Dočíst celý
5 důvodů, proč je Dakar hardcore. Bez cenzury!
Extrém, peklo, horror, největší výzva v životě, boj o život. Tyto a další podobný pojmy jsou často skloňovány právě se závodem Rallye…
Dočíst celý
Odpověz 10 otázek a vyhraj six pack herní limitky!
6 kódů, 6 půllitrů lahodného Big Shocku!, od této zářivé budoucnosti tě dělí jen dvě věci. Rychlost a 10 soutěžních otázek. Přečti si otázky, napiš…
Dočíst celý